Fenerbahçe ünlü teknik direktör Roger Schmidt'le görüşmelere başladı

Fenerbahçe ünlü teknik direktör Roger Schmidt'le görüşmelere başladı
Yayınlanma Tarihi: 05.03.2020 09:08
Değiştirme Tarihi: 05.03.2020 09:08

Fenerbahçe'de Ersun Yanal, Trabzonspor'da takımın başında son kez sahaya çıktı ve yeni teknik direktör için gaza basıldı. Yönetim dün öğle saatlerinde konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal ile yolların ayrılması sonrası teknik direktör arayışları hız kazandı. Kulüp başkanı Ali Koç’un başkan seçilmeden önce fikir alışverişinde bulunduğu ünlü teknik adamla görüşme yaptı.

Ali Koç stratejisini önce yabancı, sonuç çıkmazsa yerli olarak belirledii. Fenerbahçe'de pek çok isim gündeme gelirken, tüm adaylar tek tek en ince detaylarıyla ele alınıyor. Yönetim toplantısında çoğunluğun görüşü yabancı bir teknik direktör getirilmesi yönünde oldu.

Toplantıda Başkan Ali Koç'un da yabancı teknik adamdan yana olduğu ve ilk olarak yabancı isimlerin değerlendirilmesi, eğer buradan sonuç çıkmazsa Türk antrenörlere yönelme şeklinde bir strateji belirlendiği öğrenildi.

MENAJERİ VE AVUKATI İLE İLK TEMAS 

Sarı lacivertlilerde ilk adayın Roger Schmidt olduğu öğrenildi. Son olarak Çin'de görev yapan ve şu an boşta olan Schmidt ile ilgili ilk adım atıldı. Sabah'ın haberine göre; 52 yaşındaki teknik adamın menajeri ve avukatı ile temasa geçildi.

KOÇ'LA TANIŞIKLIĞI ESKİDEN 

Ali Koç'un F.Bahçe başkanı olmadan önce de Schimdt ile futbol üzerine fikir alışverişinde bulunma adına bazı görüşmeler yaptığı ve buradan bir dostluklarının bulunduğu bildirildi.

Hedefini Bundesliga'da bir takım çalıştırmak üzerine çizen Schmidt, teklife teşekkür ederken, sarı lacivertlilerden biraz süre istedi.

BEKLEDIĞI OLMAZSA İSTANBUL'U LİSTEYE ALACAK 

Büyük bir maceraya atılarak gittiği Çin'in BJ Guoan takımında istediği şampiyonluğa iki sezonda da ulaşamayan Alman teknik adamın, yeni hedefinin ülkesi olduğu ve Bundesliga takımlarından teklif beklediği öğrenildi. Hoca değişikliği muhtemel takımlardan birinden teklif gelmemesi halinde İstanbul'u listesine alacak. Roger Schmidt'in sarı-lacivertli kulübün ön teklifine, "Teşekkür ederim ancak kafamdaki planlar için sizden biraz süre istiyorum" cevabını verdiği öğrenildi.