Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe uçağı zorunlu iniş yaptı

Fenerbahçe uçağı zorunlu iniş yaptı

Sarı-lacivertli kafileyi taşıyan uçak, kokpit camına kuş çarpması nedeniyle Budapeşte Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.

19.10.2016 18:51

Fenerbahçe uçağı zorunlu iniş yaptı

Sarı-lacivertli kafileyi taşıyan uçak, kokpit camına kuş çarpması nedeniyle Budapeşte Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.

Manchester United ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçı nedeniyle özel uçakla İngiltere'ye giden Fenerbahçe kafilesi havada tehlike atlattı.Sarı-lacivertli kafileyi taşıyan uçak, kokpit camına kuş çarpması nedeniyle Budapeşte Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamaya göre, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler ve futbolcuların içinde bulunduğu uçağın kokpit dış camına seyir halindeyken kuş çarptı. Bu nedenle uçak, güvenlik gerekçesiyle Macaristan’ın başkenti Budapeşte'deki havalimanına acil iniş yapmak zorunda kaldı.Kafilede endişe edici bir durum bulunmadığı, takımı Manchester'a götürmek için Türkiye'den yeni bir uçağın hareket ettiği bildirildi.

AZİZ YILDIRIM O ANLARDA NE YAPTI?
Budapeşte'ye zorunlu iniş yapan Fenerbahçe uçağında yer alan Ertuğrul Özkök, o anlarda neler yaşandığını anlattı.Fenerbahçe kafilesi ile birlikte Manchester’e giden spor yazarı Ertuğrul Özkök uçakta yaşananları anlattı:“Uçağımız Budapeşte üzerine geldiğinde kabin görevlilerinden biri sakince Başkan Aziz Yıldırım’ın yanına geldi. Uçağın camına kuş yada tespit edilemeyen bir cismin çarptığını bildirdi.Aziz Bey kabin görevlisini hiçbir telaş göstermeden sakince dinledi.Koltuğundan da hiç kalkmadı. Az sonra Kaptan Pilot’un anonsu duyuldu:-Teknik bir arızadan dolayı Budapeşte Havaalanı’na iniyoruz.Uçakta hiç panik yaşanmadı. Futbolcular, yöneticiler koltukta sakince inişi bekledi.Uçağımız alana indiğinde olağanüstü önlemlerin alındığını gördük. İtfaiye ve ilk yardım araçları pistin başında bizim uçağımızı bekliyorlardı. Ama bunların hiç birine gerek kalmadı.Önce uçağın camı değişecek dendi. Daha sonra da İstanbul’dan bir uçağın kalktığı ve o uçakla Manchester’e uçacağımız söylendi.Alana indikten sonra havacılık konusunda uzman Uğur Cebeci’yi aradım.Cebeci, “Dünyanın bütün havayolu şirketlerinde meydana gelebilecek bir aksaklık” olarak niteledi cam çatlağını. Camın kalınlığının 7 cm’ye ulaştığını ve sadece çatlak oluşacağını camın kırılıp dağılma olasılığının olmadığını söyledi.

MANCHESTER UNITED MESAJ YAYINLADI
Fenerbahçe sosyal medya hesabının yayınladığı bu tweetin ardından Manchester United'ın Twitter hesabından, "Güvenli bir yolculuk dileriz, yakında görüşmek üzere" mesajı paylaşıldı.

BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Fenerbahçe'yi taşıyan uçak Budapeşte havalimanına zorunlu iniş yaparken, Galatasaray ve Beşiktaş ezeli rakipleri için geçmiş olsun mesajı yayınladı.

İngiltere yolculuğu sırasında Budapeşte'ye zorunlu iniş yapan Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. #Beşiktaş pic.twitter.com/6qySrM4yQ9

— Beşiktaş JK (
GalatasaraySK) 19 Ekim 2016
Yorumlar | 0
üye profil