Fenerbahçe TV spikeri Dilay Kemer'in hastalığa yakalanma hikâyesi ortaya çıktı

Fenerbahçe TV spikeri Dilay Kemer'in hayatını kaybettiği haberi sevenlerini derinden sarsmıştı. Uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşen Dilara Kemer'in hastalığı nasıl öğrendiği ve yaşadıkları ortaya çıktı. İşte Dilara Kemer'in yürek burkan o hikayesi...

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2020 11:55
Değiştirme Tarihi: 31.10.2020 11:55
Fenerbahçe TV spikeri Dilay Kemer'in hastalığa yakalanma hikâyesi ortaya çıktı

Fenerbahçe Televizyonu’nun (FB TV) ekran yüzü, Dilay Kemer, uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek henüz 32 yaşında hayatını kaybetti.

Yaklaşık 6 yıldır FB TV’de çalışan, Dilay Kemer’in ölümü büyük üzüntü yarattı.

"Beslenmeme dikkat ediyorum ama yorgunluğum geçmiyor"

Hürriyet'in haberine göre; Dilay Kemer, 2018 yılında sunduğu bir haber bülteni sonrasında kendisini çok yorgun ve halsiz hissettiğini belirterek, "Beslenmeme çok dikkat ediyorum, vitamin takviyesi alıyorum gene de bu yorgunluğum geçmiyor" diyerek, doktora muayene olmak için 1 saatliğine FB TV yöneticilerinden izin almıştı.

Gittiği hastaneden yaklaşık bir saat sonra telefon eden Dilay, "Bir saat demiştim ama sanıyorum işim biraz uzayacak. Tahliller yaptırmam gerekiyor" dedi.

Bir süre tekrar telefon açan Dilay, "Doktorların surat ifadelerini hiç beğenmedim, sanıyorum tatsız bir durum var ve beni hemen yatırıyorlar" demiş ve o günden sonra sonra bir daha işine dönemeyip tedavi görmüştü.

Hasta yatağından sürekli FB TV’deki arkadaşlarına umut dolu mesajlar atan Dilay Kemer, sosyal medya hesabından da sık sık kanser hastalığına yönelik farkındalık yaratacak paylaşımlar yapmıştı.