Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu'ndan önemli açıklamalar

5 Nisan Pazartesi günü Yukatel Denizlispor'la mücadele edecek Fenerbahçe'de yapılan idman sonrasında teknik sorumlu Emre Belözoğlu, önemli açıklamalar yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 13:53
Değiştirme Tarihi: 29.03.2021 13:53
Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu'ndan önemli açıklamalar

İşte Emre Belözoğlu'nun açıklamaları: 

Çok zorlu süreçten geçtiğimizi hepimiz biliyor. Koronanın en kısa sürede bitmesini temenni ediyorum. Milli takımımızın da gösterdiği büyük başarıdan ötürü tebrik ediyorum. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra Dünya Kupası da bize yakışır diyorum. Son olarak Erol Bulut hocamıza da gösterdiği mücadele ve özveri için kendisine teşekkür ediyorum.  İyi bir tecrübe olduğunu düşünüyorum.

Sezon sonu için kafamda hiçbir plan yok. 10 haftayı nasıl futbolculuğumda Fenerbahçe'nin her maçı için mücadele ettiysem  sportif direktörlük için her şeyimi buraya adayarak geçirdiysem şimdiki görevimde de bunları yapacağım. Teknik Direktörlüğün dinamikleri farklı. Sezon sonu için planım taraftarların ve camiamızın yüzünü güldürmek. 7 yıllık sıkıntılı ortamı sona erdirmek amacım. İç saha performansımızı için daha çok uğraş vereceğiz

 Ben Erol Bulut'un ya da Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'si diye bakmıyorum. Burası herkesin Fenerbahçesi. Ben de sahada en fazla sahada kalan Fenerbahçeli futbolculardan biri olarak en iyisi için savaşacağım. Başkanımızla görüşmede de Fenerbahçe'de elimden gelenin fazlasını yapacağım. Söylediğiniz gibi Fatih Terim ve Sergen Yalçın gibi isimler çok başarılı isimler. Ama benim hayallerim çok daha büyük. Önümüzdeki 10 hafta içindeki her maçtaki her puana talibiz. Fenerbahçe'nin genlerine daha uygun ve genlerine daha çok hitap eden bir oyun ortaya koyacağız.

 (Kulaklıkla Erol Bulut'a taktik verildiği iddiası) Fenerbahçe çok büyük bir değer. Sayın başkanımız çok cefakarca elini taşın altına sokuyor. Erol Hoca da benim eski arkadaşım, Başakşehir'de de hocalığımı yapmıştı. Maç sonrasında da oturur maçla ilgili her şeyi konuşuruz. Kendisiyle bugüne kadar oyunuyla alakalı, dizilişi, kadrosuyla alakası hiçbir işine karışmadık. Bir teknik adam için de en kötü şey işine karışılmasıdır. Biz Erol Hoca'nın saha içinde rahat etmesi için elimizden geleni yaptık. Bu iddiayı ben Erol Hoca'ya da hakaret sanırım. Volkan Hoca'yal yapılan görüşmeler de antrenörlerden gelen oyunla ilgili bilgilerdir. Şimdiye kadar Erol Hoca'nın oyununa kimse karışmadı. Karışılması da hakaret olurdu.

DENİZLİSPOR HAZILIKLARI YAPILDI

Can Bartu Tesisleri'nde, teknik sorumlu Emre Belözoğlu yönetiminde basına açık gerçekleştirilen idman ısınma hareketleriyle başladı. Antrenman, 5'e 2, dar alanda 4 kaleli oyun ve çift kale maçla tamamlandı.

Sarı-lacivertli ekipte milli takımlarda bulunan 9 oyuncunun yanı sıra koronavirüs testleri pozitif çıkan 5 futbolcu da idmanda yer almadı. Gribal enfeksiyonu bulunan kaleci Harun Tekin ve fıtık ameliyatı olması beklenen Sadık Çiftpınar da antrenmana katılmadı.