Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Fenerbahçe'den saldırıyla ilgili flaş adım!

Sarı lacivertlilerde bir komisyon, Trabzon’daki saldırıyla ilgili soruşturmayı yerinde takip edecek. İkinci komisyon İl Güvenlik Kurulu toplantılarına katılırken, başka bir üçlü de medya ve sosyal medyayı inceleyecek.

16.04.2015 13:22

Fenerbahçe yönetimi, önceki gün 4 saatlik toplantı sonrası ültimatom niteliğinde bir açıklama yaptı. Açıklama öncesi tartışmalarda ortak fikir; “Yaşanan saldırının kamuoyunda hak ettiği değeri bulamadığı” düşüncesiydi. Bundan sonra F.Bahçe’nin otobüsüne, oyuncusu ya da taraftarına saldırı olursa sarı lacivertliler isteklerinin uygulanması için TFF’ye başvuracak. 

Toplantıda fikir birliğine varılan çok önemli bir konu da vardı. 3’er kişilik 3 ayrı komisyon, farklı konuları sürekli mercek altında tutacak. 

Trabzon'a gidecekler

Fenerbahçe’ye, Trabzon’da yapılan saldırı ile ilgili yürütülen soruşturma yerinde takip edilecek. Komisyon, faillerin yakalanması ve sonrasında da davayı yerinde takip edecek. Mahkemede yaşanan her şey komisyon tarafından Fenerbahçe Kulübü’ne aktarılacak. Bu komisyon, yaşanan olayın unutturulmaması için de çalışacak.

 Toplantıda da takip

Her ay 1 kez yapılan İl Güvenlik Kurulu toplantılarına ve maçlar öncesi yapılan güvenlik toplantılarına başka bir komisyon katılacak. Alınan kararların ve güvenlik durumunun yeterliliği değerlendirilecek. Her kulübe aynı şekilde yaklaşım olup olmadığı, ne kararlar alındığı, bu kararların ne derece uygulandığı da takip edilecek.

 Medyaya mercek

F.Bahçe’nin kuracağı 3. komisyon ise, medya ve sosyal medyayı takip edecek. Yönetim kurulunda F.Bahçe’ye medyada negatif ayrımcılık yapıldığı, medya ve sosyal medya yoluyla oyuncu, yönetici ve taraftarlarının hedef gösterildiği konusunda birleşildi. Komisyonun, dış etkenlere anında karşılık adına yetkileri olacak.

Tescilin dondurulması-askıya alınması ne anlama geliyor?

F.Bahçe önceki gün, yeni bir saldırı halinde TFF’ye tescilin dondurulması, askıya alınması talebinde bulunabileceklerini bildirdi. 

Peki bu ne anlama geliyor?

Bir kulüp, belirtilen gün ve saatteki maçı oynamamak yoluyla eylemde bulunmak yerine ‘tescilin dondurulması-askıya alınması’ talebinde bulunarak, o sezonu oynamayacağını resmileştirebiliyor.

 Normalde maçlara 1 kez çıkmamanın cezası hükmen yenilgi. Tekrarı halinde ise küme düşme. Tescilin dondurulması-askıya alınması talebinde bulunulması hâlinde ise otomatik ceza yok. Ancak TFF, askı talebini haklı görmezse o kulübü ertesi yıl bir alt veya daha alt bir lige alabiliyor.

Yorumlar | 0
üye profil