Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Terraneo onun için Portekiz'e gidiyor!

Terraneo onun için Portekiz'e gidiyor!

Pereira Diego'dan Emre yaratamadı, sportif direktör Terraneo Kolombiyalı oyuncu için Portekiz'e gidiyor. Kolombiyalı yıldız kiralanabilir.

09.08.2015 12:01

Takımı sırtlayacak, orta sahayı organize edecek, hücumu başlatacak oyuncu arayan Fenerbahçe yinePorto'nun kapısını çaldı. Diego'dan Emre yaratma çabaları sonuçsuz kalan Vitor Pereira, "Zamanımız yok. Mehmet Topal, Raul Meireles ve De Souza defansif orta sahalar. Diego da çok büyük bir alanı kontrol etmeye çalışıyor, yükü de çok ağır geliyor. Böyle olunca orta sahada direncimiz düşüyor. Hazır bir oyuncu almalıyız" diyerek Juan Quintero'yu işaret etti. Bir süredir gündemde olan Aranguiz ise ikinci plana düştü. Çünkü Aranguiz defansif, Quintero ise ofansit bir orta saha. Bu transferin bir hafta içinde bitirilmesi planlanıyor. 

9.5 milyon euro

Sportif direktör Terraneo direktifi alır almaz Portekiz ekibi ile temas kurdu. Porto, sözleşmesi 2017'ye kadar olan 22 yaşındaki oyuncuyu satmaya niyetli değil. Porto, satın alma bedelini de 9.5 milyon euro olarak açıkladı. Bunun üzerine pazarlıklar kiralama üzerine yoğunlaştı. F.Bahçe, kaleci Fabiano ve stoper Ba'dan sonra Quintero'yu da kiralayacak. Porto, Quintero'yu 2013'te 5 milyon Euro bonservis ile İtalyan ekibi Pescara'dan almıştı.

Aranguiz ikinci tercih

Pereira'nın ısrarı ile bir süredir orta saha arayan Fenerbahçe, Aranguiz defterini de kapatmadı. Brezilya basınına göre Fenerbahçe 10 milyon euro teklif etti. Ancak İnternacional, "15 milyon euro'yu getiren Aranguiz'i alır" diye diretiyor. Brezilya'dan gelen haberler bu yöndeyken, Juan Quintero'yu gündemine alan Fenerbahçe, Aranguiz'i ikinci plana itti. Böylece İnternacional'e de, "Aranguiz'e mecbur değiliz, fiyatı indirin" mesajı veriliyor.

Yorumlar | 0
üye profil