Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe, Pellegrini ile masaya oturdu

Fenerbahçe, Pellegrini ile masaya oturdu

Fenerbahçeli yöneticiler dünyaca ünlü Şilili teknik adamla dün ilk kez bir araya geldi. Pereira’nın istifa etmesini bekleyen sarı-lacivertliler gerçekleşen toplantıda Pellegrini’nin şartları ve maliyetini öğrendi.

10.08.2016 08:59

Vitor Pereira’nın biletini kesmeye hazırlanan Fenerbahçe Yönetimi dün Manuel Pellegrini ile masaya oturdu.

Geçen sezon da temas sağlanan dünyaca ünlü Şilili teknik adam daha önce Fenerbahçe’ye gelmeyi prensipte kabul etmişti. Ancak sarı-lacivertli yönetim daha sonra mali sebepler nedeniyle Pereira ile devam etme kararı almıştı.

Monaco maçı sonrası Portekizli hocayla yollarını ayırmaya karar vererek yeni teknik adam için harekete geçen Fenerbahçe Yönetimi ilk olarak Pellegrini ile bir araya geldi. Üç sezon İngiliz devi Manchester City’yi çalıştıran 62 yaşındaki başarılı teknik adamla dün ilk görüşme gerçekleştirildi.

City’den ayrıldı
Gönderilmesi halinde yardımcılarıyla birlikte yaklaşık 4 milyon euroluk tazminatı olan Vitor Pereira’nın istifasını bekleyen yöneticiler gerçekleşen kritik toplantıda Pellegrini’nin şartları ve maliyetini öğrendi. Ekonomik açıdan minimum zararla bu süreci atlatmayı düşünen sarı-lacivertli yönetim, Pereira’nın istifa etmesi veya maaşının bir bölümünü alarak ayrılmasını bekliyor.

Portekizli çalıştırıcı ile yolların resmen ayrılması ardından da şu an boşta bulunan Pellegrini’nin takımın başına getirilmesi hedefleniyor.

Manuel Pellegrini, Manchester City’yi 2013-14’te şampiyon yapmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil