Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Perotti'den sakatlık açıklaması

Bir basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Perotti, sakatlığının sürdüğü iddialarına yanıt verdi. İşte Perotti'nin açıklamaları...

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2020 14:36
Değiştirme Tarihi: 08.10.2020 14:36
Fenerbahçe'nin yeni transferi Diego Perotti'den sakatlık açıklaması

Diego Perotti, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

"Burada olduğum için çok mutluyum. Fenerbahçe'ye katılmak mutluluk verici. Tecrübemle katkıda bulunacağım. Takımın kapasitesi geniş ve yüksek. Bu sene başarılı olacağız.

1 HAFTA İÇİNDE DÖNERİM

Futbolda elbette sakatlık riski var. Yaş ilerledikçe biraz daha fazla sakatlanma riski artıyor. 32 yaşındayım. Ciddi bir sakatlığım yok. Sanırım 1 hafta içerisinde takıma katılacağımı düşünüyorum.

BİLGİLER ALDIM

Roma'dan eski takım arkadaşım Cengiz Ünder ile gelmeden önce konuştum. İstanbul ve takım hakkında bilgiler aldım. Burada oynayan Güney Amerikalı arkadaşlarımla da konuştum. Jose Sosa ile görüştüm. Roma'dan buraya gelmek zor bir karardı ancak burada olmaktan gerçekten çok mutluyum.

İNSANLAR ÇOK TUTKULU

Buradaki atmosfer Güney Amerika'ya özellikle Arjantin'de Boca Juniors'a çok benziyor. İnsanlar çok tutkulu. Fenerbahçe tarihinde birçok kupalara ve başarılara sahip bir takım. Roma'dan ayrılmak zordu ama bu şansı değerlendirmek istedim.

BAŞKA TEKLİF YOK

Karagümrük maçında takım gerçekten hoşuma gitti. Sahada hücum oynayan bir takım vardı. En önemlisi maçı kazanmaktı. Bunu da başardık. Türkiye'de Fenerbahçe dışından direkt transfer teklifi gelmedi.

HER POZİSYONDA OYNAYABİLMELİLER

Her zaman sol açık pozisyonunda en iyi performansımı sergiledim. Sağ açık ve forvet arkası pozisyonlarında oynadığım oldu. Bu zamana kadar hep sol açıkta oynadım ama üst düzey futbolcular her pozisyonda oynayabilmeli.

İÇTENLİKLE YANITLADI 

Emre Belözoğlu ile 2 kez internet üzerinden görüntülü konuştuk. Fenerbahçe'ye beni çok istediğini söyledi. 2-3 gün kala her şey netleşti. Bir karar aldık ve buraya geldim. Bütün sorularımı ve merak ettiklerimi tek tek, içtenlikle yanıtladı. Son görüşmemiz ise resmiydi. Kontrat ve nasıl geleceğim hakkındaydı.

HIRSIM YÜKSEK 

Burada, Fenerbahçe-Galatasaray derbisini, mücadelesini daha önce duymuştum. Kariyerimde birçok derbide bulundum. Bunlar futbolda güzel şeyler. Ben hala mücadeleciyim, hırsım yüksek ve Fenerbahçe için elimden gelen her şeyi yapacağım.

SARI LACİVERT İLE ONUR DUYUYORUM

Futbol çok güzel bir oyun. Güzel tesadüfler karşımıza çıkıyor. Sarı lacivert renkler benim için avantaj. Babam da Boca'da sarı lacivert için oynadı ve benim için motivasyon kaynağı. Sarı lacivert ile onur duyuyorum çünkü bu renklere kendimi daha yakın hissediyorum. Fenerbahçe'nin renklerinin Boca Juniors'la aynı olması benim için motivasyon kaynağı oldu."