Fenerbahçe'nin yeni golcüsü Frey'e eski takımından tepki!

Fenerbahçe'nin yeni golcüsü Frey'e eski takımından tepki!
Yayınlanma Tarihi: 24.08.2018 18:12 | Değiştirme Tarihi: 24.08.2018 18:12

Fenerbahçe'nin İsviçre temsilcisi Zurich'ten transferi Michael Frey, ülke basınında da büyük ilgi gördü.

Frey'in transferinin kesinleşmesinin ardından Zurich'in teknik direktörü Magnin, sportif direktör Bickel ve başkan Canepa, konu hakkında kısa açıklamalarda bulundu.

 

 

Zurich Teknik Direktörü Magnin, Frey'in son dönemdeki tavrından (Antrenmanlara katılmaması) hayal kırıklığı yaşadığını söylerken, başkan Canepa da Fenerbahçe'nin teklifinin arttığını dile getirdi.

 

Teknik direktör Magnin, Frey ile ilgili kısa bir açıklama yaparken ''Tabii ki iyi bir forvetimi kaybettim ama Frey'in bu süreçteki davranışları beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Takımın durumunu umursamadı ve düşüş yaşamamıza neden oldu'' şeklinde konuştu.

 

"Biz istediğimizi aldık, şantaj yapmayız"

 

Zurich Sportif Direktörü Thomas Bickel, İsviçre basınında Frey'in sözleşmesinde çıkış maddesi olduğu iddialarına yanıt verdi. Bickel, bu transferi bir başarı olarak değerlendirirken, serbest kalma maddesiyle ilgili ''Bu konuda duygularımızın önünde hareket etmemiz gerekiyor. Bence kulüp olarak istediğimizi başardık. Biz oyuncularımızla serbest kalma maddesi olan sözleşmeler yapmıyoruz. Bu bir bakıma oyuncu ve isteyen kulübe şantaj yapmak olur ki biz kulüp olarak böyle bir şeyin içine girmeyiz'' dedi.

 

"Fenerbahçe'nin teklifi değişince onayladık"

 

Zurich Başkanı Ancillo Canepa da golcü oyuncu Frey ile ilgili basının sorularını kısa bir şekilde yanıtladı.

 

Ancillo Canepa'ya, bir basın mensubunun Frey'in transferine izin verilmeyeceği yönünde resmi siteden yaptıkları mesajı hatırlatması üzerine, ''Fenerbahçe, transfer şartlarında istediğimiz gibi değişikliğe gidince biz de bu ayrılığa onay verdik'' ifadelerini kullandı. (Sporx)