Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun efsane ismi Şeref Has hayatını kaybetti

Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun efsane ismi Şeref Has hayatını kaybetti. Fenerbahçe resmi sosyal medya hesabından Şeref Has'la ilgili duygusal bir paylaşımda bulundu. Öte yandan 1961 yazında hazırlık kampında yer alıp Barça forması giyen ilk Türk olan Şeref Has'ın vefatını Barcelona'da unutmadı.

Yayınlanma Tarihi: 13.06.2019 15:22
Değiştirme Tarihi: 13.06.2019 15:22
Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun efsane ismi Şeref Has hayatını kaybetti

Fenerbahçe'nin ve Türk sporunun efsane ismi Şeref Has hayatını kaybetti. Türk futbolunun efsane ismi olan Şeref Has'ı Barcelona kulübü de unutmadı.

Şeref Has, 27 Eylül 1936; Yeniköy, İstanbul'da doğdu. Türk eski millî futbolcu ve teknik direktördür. Fenerbahçe futbol takımında en çok forma giymiş beş oyuncudan biridir.

Kulüp kariyeri

Futbolculuk kariyerine Beylerbeyi'nde lisansiye olmak suretiyle ilk adımını atmış ve müteakiben ise önce Beyoğluspor, ardından da Fenerbahçe'de forma giymeye başlamıştır. Birçok kez Fenerbahçe ve millî takım kaptanlığını üstlenmiştir. Şeref Has, Fenerbahçe adına 168 gole imza atmıştır. Şeref Has, aynı zamanda Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Mehmet Ali Has'ın da kardeşidir.

Futbolu 1973-1976 arasında ayrıca teknik direktörlüğünü yaptığı Mersin İdman Yurdu'nda bırakmıştır.

Millî takım kariyeri

Golcülüğü ile bilinen Şeref Has 37 kez Türkiye millî futbol takımı formasını giymiştir. 10 kez millî takım kaptanlığı yapmıştır.

FENERBAHÇE'NİN PAYLAŞIMI

Haber ile ilgili metin girin!.

BARCELONA'DA UNUTMADI!

1961 yazında hazırlık kampında yer alıp Barça forması giyen ilk Türk olan Şeref Has'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Fenerbahçe'nin, Türk futbolunun ve Türkiye'nin başı sağ olsun.

Haber ile ilgili metin girin!.