Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Fenerbahçe'nin uçağı acil iniş yaptı!

Fenerbahçe'yi Manchester'e götüren uçağın sol ön camını tamamen kaplayan bir çatlak meydana geldi. Pilot Budapeşte'ye acil iniş yaptı.

19.10.2016 13:49

Manchester United ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçı nedeniyle özel uçakla İngiltere'ye giden Fenerbahçe kafilesi havada tehlike atlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sarı-lacivertli kafileyi taşıyan uçak, kokpit camına kuş çarpması nedeniyle Budapeşte'deki havalimanına zorunlu iniş yaptı. 

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler ve futbolcuların içinde bulunduğu uçağın kokpit dış camına seyir halindeyken kuş çarptı. Bu nedenle uçak, güvenlik gerekçesiyle Macaristan’ın başkenti Budapeşte'deki havalimanına acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kafilede endişe edici bir durum bulunmadığı, takımı Manchester'a götürmek için Türkiye'den yeni bir uçağın hareket ettiği bildirildi.

Medya programına göre Teknik Direktör Advocaat ve 1 futbolcu TSİ 20.00'de basın toplantısında katılacaktı. Son çalışma Old Trafford'da 20.30'da yapılacaktı. Bu programın da rötar yapması bekleniyor.

Manchester United'dan geçmiş olsun tweeti
Manchester United Kulübü, resmi Twitter hesabından  "Güvenli bir yolculuk dileriz, yakında görüşmek üzere." şeklinde bir tweet attı.

Galatasaray ve Beşiktaş'tan geçmiş olsun mesajı
Galatasaray ve Beşiktaş Kulüpleri, F.Bahçe kafilesinin havada atlattığı tehlike nedeniyle geçmiş olsun mesajı yayınladı. 

Galatasaray Kulübü'nün Twitter hesabından "Manchester yolculuğu sırasında uçağının camı çatlayıp Budapeşte’ye zorunlu iniş yapan Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dileriz" mesajı yayınlandı. 

Beşiktaş Kulübü ise Twitter'dan "İngiltere yolculuğu sırasında Budapeşte'ye zorunlu iniş yapan Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz" açıklamasını paylaştı.

TFF'nin geçmiş olsun mesajı ise şöyle;
UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Manchester United takımı ile karşılaşacak temsilcimiz Fenerbahçe kafilesini Manchester'a götüren uçağın, kuş çarpması sonucu ön camının çatlaması nedeniyle Budapeşte'ye acil iniş yaptığını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Fenerbahçe Kulübü'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yarın oynayacakları Manchester United maçında başarılar dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu

Yorumlar | 0
üye profil