Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Jozef Venglos hayatını kaybetti | Jozef Venglos kimdir?

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Jozef Venglos, 84 yaşında hayatını kaybetti. Konuyla ilgili Fenerbahçe'den ve Slovakya Futbol Federasyonu'ndan açıklamalar yapıldı. Peki Jozef Venglos kimdir, nereli, Fenerbahçe'yi ne zaman çalıştırdı? İşte yanıtı

Yayınlanma Tarihi: 27.01.2021 12:58
Değiştirme Tarihi: 27.01.2021 12:58
Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Jozef Venglos hayatını kaybetti | Jozef Venglos kimdir?

Bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran Slovak teknik direktör Jozef Venglos dün akşam hayatını kaybetti. Jozef Venglos, hayatını kaybettiğinde 84 yaşındaydı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Fenerbahçe, '1991-1993 yılları arasında Futbol A Takımımızın teknik direktörlüğünü yapan Jozef Venglos’un vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendik.

Ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz.' ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

FENERBAHÇE'Yİ NE ZAMAN ÇALIŞTIRDI?

1976 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı kazanan Çekoslovakya Milli Takımı'nın yardımcı antrenörü olan Venglos, 1991-1993 yıllarında Fenerbahçe'de görev almıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kariyerinde Sporting Lizbon, Aston Villa ve Celtic gibi kulüplerin yanı sıra Avustralya, Slovakya ve Umman milli takımlarında da görev yapan Venglos, son olarak 2002'de Japonya'da JEF United Chiba'yı çalıştırmıştı.

Venglos, İngiltere Premier Lig'de Büyük Britanya ve İrlanda dışından gelerek görev yapan ilk yabancı teknik direktör olarak tarihe geçmişti.