Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe'nin bütçesi ortaya çıktı

Fenerbahçe'nin bütçesi ortaya çıktı

Teknik adam Dick Advocaat'ın Aziz Yıldrım ile yaptığı görüşmeden sonra Fenerbahçe'nin bütçesi de ortaya çıktı.

23.08.2016 23:10

Dick Advocaat, transfer dönemi kapanmadan yeni isimleri kadrosunda görmek isterken, Fenerbahçe'nin bütçesi ortaya çıktı.

Sporx’in haberine göre; Fenerbahçe'de yeni teknik direktör Dick Advocaat'ın iki transfer istemesiyle harekete geçen sarı-lacivertli yönetimin UEFA ile yapılan anlaşma gereği mevcüt bütçesinin bonservisli oyuncu almaya müsait olmadığı ortaya çıktı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın öncelikle Josef de Souza başta olmak üzere kadroda taliplisi olan bir-iki oyuncunun satışı için çaba harcadığı ve bu bütçe ile transfer yapmayı planladığı belirtildi.Yıldırım'ın Hollandalı teknik adama 'Futbolcu satarsak alırız, satamazsak belki bir iki oyuncuyu kiralık kadromuza katabiliriz, bu konuda şu anda 2 milyon euroluk bir bütçemiz var' dediği öğrenildi.

NTVSPOR.NET’in geçtiği habere görede; UEFA Mali Kontrol Komitesi ile yapılan anlaşma da görüşmede gündeme gelirken, Hollandalı çalıştırıcı mali durumdan haberdar olduğunu söyledi. Yönetime kiralamaya uygun veya bonservis sorununu çözebilecek oyuncu listesini sunan Hollandalı çalıştırıcı sezon içinde sistem değişikliklerine de uyum gösterebilecek isimler üzerinde durdu. 4-3-3 sisteminde hücum hattının kanatlarında görev alabilecek skorer bir futbolcu ile orta sahada hücuma yönelik oynayan bir merkez oyuncusu isteyen Advocaat'ın bu talebi yönetim tarafından olumlu karşılandı. Maliyetleri doğrultusunda bu isimlerden bir veya ikisini kadroya katmak isteyen de kolları sıvadı.

Yorumlar | 0
üye profil