Fenerbahçe'den sürpriz transfer hamlesi

İsmail Kartal, "Erkan'dan başka bir forvet daha bakıyoruz" deyince Fenerbahçe'nin daha önce talip olduğu Jimmy Durmaz ismi ortaya çıktı. Jimmy'nin Türk pasaportu taşıması büyük avantaj sağlayacak.

Yayınlanma Tarihi: 12.01.2015 11:36
Değiştirme Tarihi: 12.01.2015 11:36
Fenerbahçe'den sürpriz transfer hamlesi

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın dün Antalya'da takımın kamp yaptığı otelde yaptığı açıklamalar İsveç Milli Takımı'nda forma giyen ve Türk pasatortuna sahip olan Jimmy Durmaz ismini ön plana çıkardı. İsmail Kartal, "Erkan Zengin ismi önüme getirildiğinde olumlu cevap verdim. Teklif yapıldı ve şu anda beklemedeyiz. Bir forvet daha bakıyoruz. Devre arasında transfer zordur ancak biz şartlarımızı zorluyoruz" ifadesini kullandı. Bu sezon başında Gençlerbirliği'nden Yunan ekibi Olympiakos'a giden ve burda lig maçlarının çoğunda forma giymeyen Türk pasaportuna sahip olan Jimmy Durmaz İsmail Kartal'ın çizdiği profile tam olarak uyan bir görüntü çizdi. Jimmy Durmaz için Fenerbahçe'nin daha önce Gençlerbirliği'nin kapısını çalmış olması da bu görüşü pekiştiren unsurlardan birisi oldu.

Opsiyonlu kiralama da söz konusu olabilir
25 yaşında ve 1.80 boyunda olan Jimmy Durmaz tıpkı Erkan Zengin gibi İsveç Milli Takımı'na düzenli olarak çağrılıyor. Ancak bu sezon transfer olduğu Yunan ekibi Olympiakos'ta istediği süreyi alamadı. Jimmy Durmaz'ın ismi geçtiğimiz günlerde Eskişehirspor'un da gündemine gelmişti. Jimmy'nin Yunan ekibi Olympiakos'tan bonservisiyle birlikte alınması ya da satın alma opsiyonuyla birlikte kiralanmasının da söz konusu olabileceği ifade ediliyor.