Fenerbahçe, Jesus Navas’la görüşmelere başladı

Fenerbahçe, Jesus Navas’la görüşmelere başladı
Yayınlanma Tarihi: 04.05.2017 14:23 | Değiştirme Tarihi: 04.05.2017 14:26

Fenerbahçe, bu sezon İngiliz kulübü Manchester City ile sözleşmesi bitecek olan 31 yaşındaki İspanyol yıldız Jesus Navas'la prensipte anlaştı.

Fenerbahçe yeni sezona güçlü bir takım kurma hedefiyle transferde harekete geçti. Sarı lacivertli kulüp , bu sezon 30 Haziranda City ile sözleşmesi bitecek olan Jesus Navas ile ilgileniyor.

Bonservisi elinde
İspanyol orta sahada görev yapan 31 yaşındaki Jesus Navas, orta alanın sağında görev yapıyor. Hızı ile tanına Navas bu sezon İngiliz kulübünde mutsuz görünüyor. Fenerbahçe’de hem sağ sakantta hem sol kanatta oynayabilen Jermain Lens, bu transferin gerçekleşmesi durumunda sol kanatta görev yapacak. Yönetim, Lens’in transferinde Sunderland ile bir sorun yaşaması ihtimalini düşünerek Navas konusuna ağırlık veriyor. İspanyol yıldızın sözleşmesi Haziran ayında sonra erecek ve bu transfer gerçekleşirse eğer sarı lacivertlilerin kasasından bonservis ücreti çıkmayacak. Fenerbahçe, UEFA’nın finansal fair-play kriterleri nedeniyle de bu transferde bir an önce sonunca ulaşmak işitiyor.

City ile problemler yaşıyor
Jesus Navas tarafında yaşanan olaylar Fenerbahçe’ye gelmesini kuvvetlendiriyor. İspanyol oyuncu, Manchester City’nin yeni sözleşme teklifini reddetti. Navas Manchester City teknik patronu Pep Guardiola ile anlaşamıyor ve sorunlar yaşıyor. Deneyim teknik direktör geride bıraktığımız birkaç günde, “Navas’ı gelecek sezon sağ bek oynatmak istiyorum” şeklinde açıklama yapmıştı. Bu ifadelerinden sonra İspanyol futbolcu Jesus Nanas, City ile tüm bağlarını kopararak takımdan ayrılmak istediğini belirtti.

Jesus Navas, bu sezon Manchester City ile toplamda 52 maçta görev aldı ve bu maçlarda 1 gol 10 asist ile takıma sağladı.