Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe 'Hakim'iyeti kaybediyor! Ziyech...

Fenerbahçe 'Hakim'iyeti kaybediyor! Ziyech...

Fenerbahçe, Hakim Ziyech transferi için çalışmalarını sürdürüyor ancak öte yandan Twente de 'tok satıcı' rolünü oynamaya devam ediyor.

14.07.2016 16:39

Fenerbahçe, Hakim Ziyech transferi için çalışmalarını sürdürüyor ancak öte yandan Twente de 'tok satıcı' rolünü oynamaya devam ediyor.

Fenerbahçe'nin transfer listesinde yer alan Twente'nin Faslı 10 numarası Hakim Ziyech, Hollanda'da tartışma yarattı. Kulüp yetkilileri oyuncuyu satmakta 'ağırdan' alsalar da Futbolcu Sözleşmeleri Derneği tarafından 'satmanız lazım' baskısı geliyor.

İLK DEFA SABAH'TAN OKUNAN O SÖZLER
Twente Genel Direktörü Ted van Leeuwen, "Şu anda bazı finansal boşluklarımız var. Bunu Hakim Ziyech'in satışıyla dolduracağız. Muhtemelen bu hafta gerçekleşecek. Ama talipleri onu ucuza alacaklarını sanmasınlar. Bizi kandıramazlar." sözlerinin ardından bu sefer de Ziyech'in transfer sürecine ilişkin konuştu.

TWENTE'DEN ZİYECH AÇIKLAMASI: "BU HAFTA..."

HERKES HAKİM ZIYECH'İN PEŞİNDE
Leeuwen, Twente'yi Nisan ayından bu yana 62 farklı futbolcu gözlemcisinin takip ettiğini söylerken, "Bu bir çılgınlık. Herkes Ziyech transferine dahil olmaya çalışıyor. Biz de hepsine hayır diyoruz. Ziyech'in menajeri ile ilişkimiz çok iyi." diyerek sadece yetkili menajerinin görevli olduğunu vurguladı.

DERNEK: "PAZARLIK YAPAMAZSINIZ"TWENTE: "YAPARIZ"
Öte yandan oyuncuların sözleşme haklarını koruma prensibi yürüten derneğin başkanı olan Danny Hesp ise, "Twente, Ziyech transferinde kendisine teklif yapan takımlarla müzakere yapabilecek bir durumda değil." dedi ve gelen tekliflerin kabul edilmesi gerektiğini ifade etti. Leeuwen ise bu sözlere cevap vermekte gecikmedi. Genel Direktör, çözmeleri gerektiği finansal sorunlar olduğunu doğrularken, "Yeterli nakitimiz var" demeyi de ihmal etmedi.

GÜNÜN TRANSFER HABERLERİ (14 TEMMUZ 2016)

"BİR BASAMAK DAHA İLERİ GİTME ZAMANI GELDİ"
Leeuwen son olarak Ziyech'le hala 2 yıllık sözleşmeleri olduğunu ancak 23 yaşındaki orta saha oyuncusunun artık bir basamak daha ileriye gitme zamanı geldiğini de sözlerine ekledi.

Hollanda basınına göre Twente, Hakim Ziyech transferinden en az 10 milyon Euro bonservis geliri elde etmenin peşinde...

Yorumlar | 0
üye profil