Fenerbahçe golcüsünü Liverpool'da buldu

Fenerbahçe aradığı forveti Liverpool'da buldu. Sarı-lacivertli kulüp Sturridge'in transferi için çalışmalara başladı...

Yayınlanma Tarihi: 08.01.2018 10:02
Değiştirme Tarihi: 08.01.2018 10:02
Fenerbahçe golcüsünü Liverpool'da buldu

Aykut Kocaman istedi, yönetim devreye girip İngiliz yıldızla olumlu geçen bir görüşme yaptı. Ancak İskoç devi Celtic devrede. Celtic’in en büyük kozu, Sturridge’ın eski hocası olan menacer Brendan Rodgers. Fenerbahçe ise cazip teklifle işi bitirmenin peşinde.

Fenerbahçe’de sürpriz bir şekilde Daniel Sturridge, transferdeki öncelik haline gelmişti. Bunun nedeni, Aykut Kocaman’ın İngiliz yıldızı takımda görmeyi çok istemesi. Bunun üzerine yönetim harekete geçti, Sturridge ile yapılan ilk görüşme olumlu geçti. Fenerbahçe, 28 yaşındaki oyuncuyu sezon sonuna kadar kiralamak için Liverpool’la masaya oturmaya hazırlanırker, İskoçya’dan gelen haber moralleri bozdu.

En iyi dönemi Rodgers’la

Yıldız futbolcusu Dembele’yi Brihgton’a satan Celtic, Fransız golcünün yerini Daniel Sturridge ile doldurmak için kolları sıvadı. İskoçlar’ın Sturridge’ı ikna etme konusundaki en büyük kozu Brendan Rodgers. Şu anda Yeşil-Beyazlılar’ı çalıştıran Rodgers, daha önce Liverpool’da İngiliz oyuncunun teknik adamlığını yapmış ve kariyerinin en iyi dönemini yaşatmıştı. Başarılı menacerin, eski öğrencisiyle özel bir görüşme yapacağı ileri sürüldü.

Asıl sorun Liverpool

Fenerbahçe’nin bu transferdeki en büyük kozu, Celtic’ten çok daha iyi bir maaş teklifinde bulunacak olması. Özellikle Van Persie’nin sözleşmesi fesh edildikten sonra Sarı-Lacivertliler’in maaş bütçesinde ciddi bir rahatlama olacak.

Böylece yönetimin Sturridge’a cazip bir teklif sunma şansı bulunacak. Hem Fenerbahçe hem de Celtic için asıl sorun Liverpool’la anlaşma sağlamak. Kırmızılar, 28 yaşındaki oyuncuyu bonservisiyle yollamak istiyor. Premier Lig’den Newcastle ve Stoke’un da Sturridge ile ilgilendiği öne sürülürken, bu takımların harekete geçmesi, halinde Fenerbahçe’nin kiralama planı zora girebilir. (Fanatik)