Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe E-spor ilk transferini açıkladı!

Fenerbahçe E-spor ilk transferini açıkladı!

Bir süre önce E-spor alanına da giriş yapan Fenerbahçe, ilk transferi SuperMassive'in oyuncusu Berke "Thaldrin" Demir oldu.

28.11.2016 12:58

Bir süre önce 1907 Fenerbahçe Derneği ile E-spor sahnesine giriş yapan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, gelecek sezon için kuracağı League of Legends kadrosu epey merak ediliyordu.

Haber ile ilgili metin girin!. 

Bildiğimiz gibi E-spor sahnesinin son dönemde giderek popülerleşmesi ve bir spor olarak sayılması ile bu büyük topluluk haliyle spor kulüplerininde ilgisini çekmeye başlamıştı. Ülkemizde ise spor kulüpleri arasında ilk girişim Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından gerçekleştirilirken, geçtiğimiz aylarda sektöre giriş yapan bir diğer kulüp ise Fenerbahçe 1907 Derneği ile Fenerbahçe Spor Kulübü olmuştu. 

1907 Fenerbahçe Espor adı ile sahnede yer alacak olan takımı, 1907 Fenerbahçe Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra yönetecek iken, menajerlik koltuğunda ise E-spor'un kıdemli isimlerinden Emre Aksoy'un görev alacağı açıklanmıştı. 

Transfer konusunda bugüne kadar iddialı açıklamalar yapan 1907 Fenerbahçe Espor, gelecek sezon Şampiyonluk Ligi'nde yer alacak League of Legends kadrosu için ilk transferini sosyal medya hesaplarından duyurdu. Bu duyuruya göre takımın kaptanlığını ve üst koridor görevini üstlenecek isim SuperMassive'in oyuncusu Berke "Thaldrin" Demir oldu. 

Bununla birlikte, takımın gelecek transferleri ile ilgili sürpriz bir açıklama ise Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe muhabiri Ahmet Ercanlar tarafından geldi. Ercanlar'a göre, 1907 Fenerbahçe Espor takımı iki Koreli oyuncuyu transfer edecek. 

Kaynak: Fourespor

Yorumlar | 0
üye profil