Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe derbiye kilitlenmiş durumda!

Fenerbahçe derbiye kilitlenmiş durumda!

Fenerbahçeli oyuncular, günlük idman programına ilave olarak tesis dışında da Galatasaray maçına hazırlanıyor.

19.11.2016 12:05

Spor Toto Süper Lig’deki en kritik maçlarından birini ezeli rakibi Galatasaray’a karşı oynayacak Fenerbahçe’de motivasyon en üst seviyeye çıkmış durumda.

Antrenmanlarda oldukça istekli olan sarı-lacivertli futbolcular, adeta 24 saat derbiyi yaşıyor. Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde bütün oyuncular, karşılaşmaya hem antrenman hem de kafa olarak hazırlanıyor.

Ancak çalışmalar öyle bir noktaya çıktı ki, artık tesis dışında da futbolcular derbiye çalışmaya başladı. Dick Advocaat’ın günlük hazırladığı program dışında, oyuncular evlerine gittikleri zaman bile idmanlarına devam ediyor. Bazı futbolcular spor salonlarına giderken, bazıları da evlerinin içindeki imkanlar dahilinde hazırlanıyor.

Genelde fiziksel çalışmaya yönelik bu antrenmanlarla beraber futbolcular vücutlarını daha hazır hale getirmeye gayret ediyor. Geçen sezona oranla kondisyon durumları bir hayli iyi olan oyuncular, mesailerinin çoğunu Samandıra’da geçiriyor. Sabah erken saatlerde başlayan günlük program içerisinde antrenmanlardaki yoğun istek ve katılım da öne çıkıyor. 

Hatta sakatlığı bulunan oyuncular dahi hiç durmuyor. Salonda çalışan Jeremain Lens ile günde çift antrenmanla salonda çalışan Van der Wiel’in gayretli tutumu da dikkat çekiyor. 

Yorumlar | 0
üye profil