Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe'den Van Der Wiel açıklaması

Fenerbahçe'den Van Der Wiel açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, kadro dışı bırakıldığı ve takımdan ayrılmak istediği iddia edilen Hollandalı futbolcu Van Der Wiel'in 'sakat olduğu için' Atiker Konyaspor maçı kadrosuna alınmadığını açıkladı.

24.10.2016 13:45

Fenerbahçe Kulübü, Atiker Konyaspor maçı kadrosuna alınmaması sonrası medyada, 'Kadro dışı bırakıldı, takımdan ayrılmak istiyor' yönünde haberler çıkan Hollandalı futbolcu Gregory van der Wiel hakkında bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Van Der Wiel'in sakat olduğu vurgulandı ve sağlık durumu ile ilgili ayrıntılı bilgi verildi. Kulübün internet sitesinde yer alan duyuruda ayrıca, sakatlıkları süren diğer futbolcular Ozan Tufan, Fernandao ve Uygar Mert Zeybek'in durumları hakkında bilgi verildi. Açıklama, şöyle:

"VAN DER WIEL'İN AĞRILARI ARTTI""Van der Wiel’in kronik aşil tendiniti vardı. Onun için zaman zaman artan, zaman zaman azalan bir şekilde devam ediyor. O nedenle bu aralar biraz arttığı için, onun tedavilerini artırıp salonda kuvvetlendirme programlarına aldık ki daha sıkıntılı bir durum yaşamayalım. Şimdi iyi sonuç verdi. Maçtan sonra yavaş yavaş takımla birlikte olacaktır, kademeli bir şekilde. Onda bir sıkıntı kalmadı diyebiliriz şu an için.

"OZAN İÇİN ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR"Ozan, Milli takımda sakatlanmıştı, tedavisi devam ediyor. O da iyi durumda. Tedaviler, kuvvetlendirmelerle devam ediyoruz ama bir miktar daha zamana ihtiyacımız var onun için. Çünkü ciddi bir yaralanma geçirdi milli takımda.

Taraftar istifaya davet edince Aziz Yıldırım...

"FERNANDAO GELECEK HAFTA TAKIMA KATILACAK"Fernandao’nun yavaş yavaş saha egzersizlerine başladık. Onun da tahmin ediyorum önümüzdeki hafta sonuna doğru yavaş yavaş takıma verme değil ama kademeli bir şekilde sokup önümüzdeki haftadan itibaren takımda olacağını söyleyebilirim. Uzun süren sakatlıktan çıkınca bir anda takıma sokmak çok mümkün olmuyor. Onun için kademeli, kademeli sokup, onun ihtiyacı olan diğer egzersiz ve tedavileri yapıp adaptasyonu sağlayarak arkasından takıma vermek daha faydalı oluyor.

"UYGAR'IN REHABİLİTASYONU SÜRÜYOR"Uygar’ın ön çapraz bağları kopmuştu. Bu uzun sürüyor. 6 ay, 10 ay, 1 seneye kadar uzayabilen rehabilitasyon safhası oluyor. Onun da durumu gayet iyi. Şu anda rehabilitasyonunu yapıyoruz, Kuvvetlendirmelerini, denge egzersizlerini, koşu çalışmalarını yapıyoruz, oraya kadar geldik, olumlu. Herhangi bir sıkıntımız yok şu anda.”

Kocaman sorun kocaman hamleAtiker Konyaspor’la kritik bir karşılaşmaya çıkacak olan sarı lacivertliler yeni bir başlangıç hedefliyor. Fenerbahçe, Aykut Kocaman’ın ekibiyle deplasmanda 1 kez berabere kaldı, 1 kez de yenildi.

Yorumlar | 0
üye profil