Fenerbahçe'den Valbuena için resmi açıklama

Fenerbahçe'den Valbuena için resmi açıklama
Yayınlanma Tarihi: 12.06.2017 14:00 | Değiştirme Tarihi: 12.06.2017 14:00

Fenerbahçe Kulübü, Fransız futbolcu Mathieu Valbuena'nın transferi konusunda prensipte anlaşma sağlandığı yönünde resmi açıklama yaptı...

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kulübümüz, profesyonel futbolcu Mathieu Valbuena ve takımı Olympique Lyon ile yaptığı görüşmeler sonucu kulübümüze transferi konusunda prensip anlaşmasına varmıştır. Resmi transfer dönemi açıldıktan sonra Mathieu Valbuena ile sözleşme imzalanacaktır."

Haber ile ilgili metin girin!.

Mathieu Valbuena kimdir?

28 Eylül 1984'te Bruges'da doğan Valbuena, futbol kariyerine Bordeaux'ta başladı. 19 yaşında Libourne St. Seurin'in yolunu tutan Valbuena, burada geçirdiği iki sezonun ardından Marsilya'ya transfer oldu ve yıldız olmanın ilk adımlarını bu transferle attı.

8 sezon boyunca Fransız devi Marsilya'nın formasını giyen Valbuena, 2014'te 7 milyon euro karşılığında Rus ekibi Dinamo Moskova'nın yolunu tuttu.

Rusya'daki ikinci yılında sezon başında takımdan ayrılan Valbuena, Fransa'ya döndü ve Lyon'a transfer oldu. O sezon sonunda Valbuena'nın eski takımı Dinamo Moskova, küme düştü.

Lyon formasıyla etkili bir performans sergileyen Valbuena, iki sezon geçirdiği Fransız ekibinde adından söz ettirdi. Ancak Fransa'ya dönüşü Lyon ile olduğu için Marsilya taraftarının nefretini kazandı.

İşte Fransız yıldızın resmi twitter hesabından paylaştığı o görüntü;

Haber ile ilgili metin girin!.