Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Fenerbahçe'den Laurent Blanc'a teklif

Yeni teknik direktör çalışmalarına hız veren Fenerbahçe yönetimi, Paris Saint-Germain'i şampiyon yapan ünlü Fransız teknik direktör Laurent Blanc ile temas kurdu

14.08.2016 13:19

Manuel Pellegrini ve Guus Hiddink'ten olumsuz yanıt alan yönetim, geçen yıl Paris Saint-Germain'i şampiyon yapan ünlü Fransız teknik direktör Laurent Blanc ile temas kurdu

Fenerbahçe yönetimi, yeni teknik direktör konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Manuel Pellegrini'nin 6.5 milyon Euro'luk maliyeti sonrası geri adım atan Fenerbahçe yönetimi, Guus Hiddink ismine soğuk baktı. Ardından rotayı Fransa'ya çeviren Fenerbahçe, Fransızlar'ın ünlü teknik direktörü Laurent Blanc'a teklif götürdü.

50 yaşındaki tecrübeli hocanın ilk görüşmede olumsuz yanıt verdiği öğrenildi. Ancak, Fenerbahçe'nin, Laurent Blanc'ı ikna etmek için yoğun çaba sarfettiği ifade edildi. Fransa'da Paris Saint-Germain ile şampiyonluklara ambargo koyan ancak Şampiyonlar Ligi'nde beklenen başarıyı elde edememesi nedeniyle Fransız kulübünün sezon sonu yollarını ayırdığı Blanc'nın, Türkiye'ye gelmeyi kabul etmesi durumunda yardımcısının Ümit Özat olacağı gelen haberler arasında.

Bu arada İspanya'dan Cadena Cope Radyosu Vicente Del Bosque için Türkiye iddiasını şu açıklamayla ortaya attı: "Del Bosque, kendisine İstanbul'dan bir teklif olduğunu ve bunu değerlendirmek istediğini söylüyor."

Gündemdeki Roberto Carlos da maliyeti bakımından cazip geliyor. Brezilyalı hoca daha önce, "Teklif gelirse seve seve kabul ederim" açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Sabah

Yorumlar | 0
üye profil