Fenerbahçe'den flaş açıklama: Caner Erkin, Sinan Gümüş ve Caulker...

Fenerbahçe resmi hesabından 'bilgilendirme' başlığı altında bir paylaşım yaptı. Yapılan açıklamada kadro yapılanmasına dair önemli bilgiler verildi. Diego Rossi, Min-Jae Kim, Max Meyer ve Mergim Berisha'nın UEFA listesine eklendiğini belirten sarı lacivertli kulüp, Sinan Gümüş'ün süresiz kadro dışı bırakıldığını, Caner Erkin ile Caulker için transfer görüşmelerinin sürdüğünü belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 03.09.2021 12:52
Değiştirme Tarihi: 03.09.2021 12:52
Fenerbahçe'den flaş açıklama: Caner Erkin, Sinan Gümüş ve Caulker...

Fenerbahçe Kulübü yaptığı bilgilendirme ile hem UEFA listesine eklenen isimleri açıkladı hem de takım içindeki transfer süreçlerini açıkladı.

Sarı-Lacivertli kulübün paylaşımı şöyle oldu:

"Kulübümüz, Futbol Takımımızın 2021-22 sezonu yapılanması kapsamındaki planlama doğrultusunda; UEFA Avrupa Ligi için kadro bildirme süresinin son tarihi olan 2 Eylül 2021 itibarıyla belirlediği adımları atmıştır. 

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira ile yapılan görüş alışverişleri doğrultusunda takımımıza transfer edilerek UEFA A listesinde eklenen isimler; Diego Rossi, Min-Jae Kim, Max Meyer, Mergim Berisha olmuştur. 

Futbolcumuz Serdar Dursun yaşadığı sakatlık dolayısıyla UEFA listesine eklenmemiştir. 

Oyuncularımız Fatih Şanlıtürk, Arda Güler ve Melih Bostan UEFA B Listesine alınmışlardır. 

Kulübümüz, futbolda belirlenen birinci transfer ve tescil döneminin sonu olan 8 Eylül 2021 tarihine dek Teknik Direktörümüzün istekleri doğrultusunda en az bir ve yüksek olasılıkla birden fazla pozisyon için de transfer çalışmalarını sürdürmektedir. 

Kulübümüz bu süreçte Gökhan Gönül, Harun Tekin, Kemal Ademi, M. Frey, M. Lemos (K), M. Samatta (K), M. Thiam, Nabil Dirar, Ozan Tufan (K), Sadık Çiftpınar ile yollarını ayırmıştır. 

Caner Erkin ve Steven Caulker ile ilgili transfer görüşmeleri devam etmektedir. 

Sinan Gümüş süresiz kadro dışı bırakılmıştır. 

Takımımıza dair transfer gelişmeleri oldukça kulübümüz tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır."