Fenerbahçe'den Emenike'ye trip uyarısı!

Süper Lig'deki 1-1'lik Alanyaspor karşılaşmasında 64'te oyundan çıkarken Aatif'ın elini sıkmayan ve bu tavrı sonrası soyunma odasının yolunu tutan Emmanuel Emenike'ye Atiker Konyaspor karşılaşması öncesi psikolojik tedavi uygulandı.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2016 08:12
Değiştirme Tarihi: 27.10.2016 08:12
Fenerbahçe'den Emenike'ye trip uyarısı!

Teknik direktör Dick Advocaat bu durumun bir daha yaşanmaması için oyuncusunu uyarırken, yaptığı konuşmayla Nijeryalı'ya moral de aşıladı.
İşte Advocaat'ın öğrencisiyle yaptığı o görüşmede sarfettiği sözler: "Futbolda duygusallığa asla yer yok. Bu takımda herkes yeri geldiğinde oyundan çıkar, bazen de yedek oturur. Adı, kariyeri beni hiç ilgilendirmez. Verdiğim kararları sorgulamak futbolculara düşmez.

PENALTIYI BIRAKTI
Şayet gelecekli ilgili hedeflerin varsa daha profesyonel davranmak zorundasın. Sen yaptığın hareketle takım arkadaşlarına da saygısızlık yapıyorsun, futbola küserek hem kulübümüze hem de kendine zarar veriyorsun. Bunun bir daha tekrarlanmasını istemiyorum."

68 yaşındaki teknik direktörün yanı sıra futbolcular da sosyal medya hesaplarından F.Bahçe'yle ilgili fotoğraf ve bilgileri silen Emenike'nin üzerine titredi. Öyle ki son Atiker Konyaspor karşılaşmasında Jeremain Lens'in düşürülmesiyle kazanılan penaltıda Robin van Persie moral olsun diye atışı Emenike'nin kullanmasına izin vererek büyüklüğünü göstermiş oldu. Hollandalı'nın yanı sıra takımdaki kankası Moussa Sow'un da Emenike'yle sık sık konuşmalar yaptığı öğrenildi.