Fenerbahçe'den Eljif Elmas kararı! 23 milyon euro...

Oynadığı maçlarda taraftarların büyük beğenisini kazanan Eljif Elmas, gösterdiği performansla Avrupa kulüplerinin radarına girdi.

Yayınlanma Tarihi: 16.08.2018 14:33
Değiştirme Tarihi: 16.08.2018 14:33
Fenerbahçe'den Eljif Elmas kararı! 23 milyon euro...

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde Benfica'ya elendi ancak hem taraftar hem de camia Eljif Elmas'ın ortaya koyduğu performanstan çok memnun kaldı...

 

Eljif, genç yaşına rağmen oynadığı oyunla alkış alırken, Avrupa kulüplerinin de radarına girdi.

 

18 yaşındaki Makedon futbolcu için menajerler aracılığıyla kulübe 8 milyon Euro'ya kadar ulaşan tekliflerin geldiği ifade edildi. Ancak sarı-lacivertli yönetimin, Eljif konusundaki tavrı net...

 

Fenerbahçeli kurmaylar, Eljif'i sezon sonuna kadar kesin olarak takımda tutacak. Yöneticiler gelen tekliflere ise, "8 milyon Euro'ya Eljif'i vermemiz imkansız. Oyuncunun sözleşmesinde 23 milyon Euro serbest kalma maddesi var. İsteyen kulüpler bu seçeneği değerlendirebilir" yanıtını veriyor.

 

Geçen yıl sakattı

 

Eljıf Elmas geçtiğimiz sezon Aykut Kocaman'ın ısrarıyla büyük uğraşlar sonucu kadroya katılmıştı. Bu transfer için 240 bin Euro yetiştirme bedeli ödeyen sarı-lacivertliler, statü gereği geçtiğimiz sezonun ilk yarısında oyuncudan yararlanamadı.

 

Eljif, ikinci devre ise belkemiğinde stres kırığı nedeniyle 3 ay sahalardan uzak kalmıştı. 

 

Eljif, bu sezonki performansıyla formayı bırakmayacağının sinyallerini de vermiş oldu. (Sabah)