Fenerbahçe'de Vedat Muriqi'nin fiyatı belli oldu! Tam 25 milyon Euro...

Fenerbahçe'nin başarılı golcüsü Vedat Muriqi için İtalyan devi Lazio bastırmaya devam ediyor. Bu sezon oldukça başarılı bir performans gösteren Vedat Muriqi, için Lazio'nun 15 milyon Euro'luk tekifi reddedilmişti. Fenerbahçe transferden Rizespor'un alacağı yüzde 15'lik payıda düşünerek Vedat Muriqi'yi 25 milyon Euro'ya satmayı hedefliyor.

Yayınlanma Tarihi: 07.08.2020 15:49
Değiştirme Tarihi: 07.08.2020 15:49
Fenerbahçe'de Vedat Muriqi'nin fiyatı belli oldu! Tam 25 milyon Euro...

Fenerbahçe'de transfer rüzgarları esmeye devam ediyor. Bu sezon Süper Lig'de 16 gol 6 asistlik bir performans sergileyen Vedat Muriqi için Lazio devrede... Fenerbahçe bu transferi 25 milyon Euro'ya bitirmeye çalışıyor.

Sarı-lacivertlilerde gösterdiği performansla dikkat çeken Vedat Muriqi için Lazio başta olmak üzere birçok kulüpten teklif gelirken, sözleşmedeki madde de gündeme geldi. Yıldız oyuncunun transferi halinde, Rizespor, gelirden yüzde 15 pay alacak.

18 MİLYONA EURO'YA RET

Bu arada, Fenerbahçe, Muriqi için İtalyan'ın Lazio kulübünden gelen 18 milyon Euro'luk teklifi reddetti. Sarı-lacivertliler, golcü oyuncuyu satarak kasasına en az 20 milyon Euro koymak istiyor. Rizespor'un alacağı payı da düşünen Fenerbahçe, transferi 25 milyon Euro gibi bir rakama tamamlanmayı düşünüyor.

İTALYAN GOL KRALININ YERİNE MURİQİ

Bu sezon Fenerbahçe ile 32 lig maçına çıkan Vedat Muriqi 16 gol atarken 6 golün de hazırlayıcısı oldu. Lazio, transferini çok istediği Muriç'i takımın gol kralı Ciro Immobile'nin yerine planlıyor. İtalyan kulübü, 37 maçta 36 gol atarak Serie A'da gol kralı olan Immobile'yi yüklü bir bonservis bedeliyle satmayı hedefliyor.

DHA