Fenerbahçe'de Van Persie müjdesi

Fenerbahçe'de Van Persie müjdesi
Yayınlanma Tarihi: 04.01.2018 10:28 | Değiştirme Tarihi: 04.01.2018 10:28

Fenerbahçe'de istenmeyen adam haline gelen Van Persie'ye ilginç bir teklif geldi. Sarı-lacivert kulüp Feyenoord’un 1 milyon euro’luk teklifine sıcak bakıyor...

Hollandalı oyuncunun menajeri Feyenoord’un 1 milyon euro’luk teklifini iletti. Persie’den kurtulmak isteyen F.Bahçe öneriye sıcak bakıyor.

Fenerbahçe'de 'istenmeyen adam' konumundaki Robin van Persie ile ilgili dün flaş bir gelişme yaşandı. Oyuncunun menajeri Kees Vo s , dün İstanbul'da sarı-lacivertli yönetimle bir araya gelip Feyenoord'un teklifini iletti. Koos, yarım sezon için F.Bahçe'den 2 milyon 450 bin euro alan Persie'ye Feyenoord'un ancak 1 milyon euro verebileceğini iletti. Koos, sözleşmenin feshi için aradaki farkı Fenerbahçe'den istedi.

Prensipte anlaşma sağlandı

Yeni transfer için yabancı kontenjanını açmak zorunda olan Fenerbahçe'nin bu öneriye sıcak baktığı ve tarafların prensip olarak anlaşma sağladığı bildirildi. Bu gelişme Fransa'nın önde gelen gazetelerinden L'Équipe'te de yer aldı. Antalya kampına götürülmeyecek olan Persie'nin haftaya Feyenoord ile sözleşme imzalaması bekleniyor. Böylece Fenerbahçe'nin de yeni transfer için önü açılacak.

'Çözüm bulmaya çalışıyoruz'

Van Persie'nin menajeri Kees Vos, Hollanda basınına oyuncusunun durumuyla ilgili açıklamada bulundu. Kees Vos, "Van Persie'nin ikinci yarıda Fenerbahçe'de oynaması teorik olarak mümkün. Ancak henüz ortada hiçbir anlaşma yok. Yönetimle görüşerek her iki tarafın da kabul edeceği bir çözüm bulmaya çalışıyoruz" dedi.

'Önümüzdeki yol açılacak'

Kees Vos, Van Persie'nin Feyenoord'a transferi hakkında sorulan soruya, "Şu an için başka bir kulüp hakkında açıklama yapmayacağız. Eğer Fenerbahçe ile yollarımızı ayırırsak önümüzdeki yol açılacak. İyi bir karar vermek için görüşme yapacağız" cevabını verdi. (Fotomaç)