Fenerbahçe'de transfer bütçesi şimdiden hazır!

Fenerbahçe'de transfer bütçesi şimdiden hazır!

F.Bahçe yaz transfer döneminde tam 11 futbolcuyla yollarını ayırdı. Bu operasyon sonrası maaş bütçesinde 76 milyon TL'lik yer açıldı. Yeni gelenlere rağmen yaz dönemi karlı kapatıldı, ocak ayına bütçe kaldı.

Fenerbahçe, transfer döneminin başında UEFA ile Finansal Fair-Play anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşmaya göre Fenerbahçe, sadece oyuncu satışından elde ettiği geliri transferde kullanabilecekti.

Fenerbahçe yönetimi, buna rağmen kadroda geniş çaplı bir revizyona gitti. Tam 11 futbolcuyla yollar ayrıldı. Bu oyuncular arasında, yıllık garanti ücreti yüksek birçok ismin olması, Fenerbahçe'yi mali anlamda oldukça rahatlattı.

Yıllık kazancı maç başılarla 4.5 milyon Euro'yu geçen Luis Nani ile 4 milyon Euro'yu geçen Diego gibi isimler, gönderilenler arasında yer aldı. Giden futbolcular sayesinde Fenerbahçe'nin maaş bütçesinde yaklaşık 23 milyon Euro'luk (76 milyon TL) rahatlama sağlandı. Fenerbahçe yönetimi, aldığı karar doğrultusunda, yapılan transferlere ne kadar ödeneceğini açıklamadı.

Bu konuda resmi bir duyuru yapılmasa da gelen oyuncuların maaş toplamının yaklaşık 15.2 milyon Euro (50 milyon TL) olduğu tahmin ediliyor. Bu operasyon sayesinde, Fenerbahçe'ye ocak ayında yapılacak muhtemel transferler için de maaş bütçesinde yer kalmış oldu.

Gönderilenlerin maaşları (euro)
Gökhan Gönül    2 milyon

Caner Erkin    2 milyon

Bruno Alves    2.5 milyon

Diego Ribas    3.5 milyon

Luis Nani    3.5 milyon

Meireles    2 milyon

Abdoulaye Ba   1.25 milyon

Michal Kadlec    2.1 milyon

Mehmet Topuz    1 milyon

Serdar Kesimal    1.2 milyon

Lazar Markovic    2 milyon

Görüntülenme : 158 Yayınlanma Tarihi: 05/09/2016 10:05:46

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin