Fenerbahçe'de tarihi gün: Mesut Özil imzayı attı... İşte açıklamaları

Mesut Özil, kendisini Fenerbahçe'ye bağlayan tarihi imzayı attı. İmza törenine çok sayıda gazeteci, TV kanalı ve haber ajansı temsilcisi katıldı. YouTube üzerinden de canlı olarak yayınlanan imza törenine de rekor düzeyde katılım vardı. Pek çok özel videonun yayınlandığı, önemli açıklamaların yapıldığı bu önemli törende Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sportif direktör Emre Belözoğlu ve Mesut Özil de yöneltilen soruları yanıtladı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.01.2021 16:48
Değiştirme Tarihi: 27.01.2021 16:49
Fenerbahçe'de tarihi gün: Mesut Özil imzayı attı... İşte açıklamaları

Fenerbahçe camiasının ve Fenerbahçe taraftarının bir süredir beklediği Mesut Özil transferi nihayete erdi ve yoğun katılımın gerçekleştiği tarihi bir törenle Mesut Özil, artık Fenerbahçeli oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

İşte Mesut Özil'in törendeki açıklamaları:

"Ne diyeceğimi bilmiyorum. Heyecanlıyım. ok mutluyum. Başkanımzıın dediği gibi Fenerbahçe için bir rüya, benim için ise hayaldi. İki taraf için de güzel oldu. İnşallah takıma yeteneğimle faydalı olacağım Allah'ın izniyle. Ben inanıyorum Fenerbahçe'ye, her zaman inanmışımdır. Burada olduğum için çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum."

Haber ile ilgili metin girin!.

Mesut Özil, Karabağ Savaşında Azerbaycan'a verdiği destekle Azerbaycan'da yılın Cesur Sporcusu ödülüne layık görüldü. Konuyla ilgili konuşan Mesut Özil, "Çok teşekkür ediyorum. İnşallah bir gün Azerbaycan'a giderim ve oradaki gardaşlarımızla görüşürüm." dedi.

Taraftar sorusu: İsmim Ufuk Caylan, Zürih'ten katılıyorum. Mesut'u ne Fenerbahçeli yaptı?

"Beni Fenerbahçeli yapan kendimim. Küçükken maçları seyrederlken brisi Galatasaratlı birisi Beşiktşalı olurdu. Ben Fenerbahçeliydim. Hep Fenerbahçeliydim, öyle de kalacağım."

Haber ile ilgili metin girin!.

Taraftar sorusu: Okocha'yı çok beğendiğini söylemişti Mesut. Şu anda beğendiği kim var? Şununla keşke beraber oynasaydım dediği biri var mı?

"Eskiden Fenerbahçe'yi seyrederken Okocha'yı çok beğenirdim. Şimdi de Pelkas'ı çok beğeniyorum. Aynı pozisyonda oynadığımız için. Çok yetenekli bir oyuncu. Pelkas diyorum."

MEDYA İLE SORU CEVAP

Transfer açıklanmadan önce sosyaol medyada yaptığı etkinlikte Fenerbahçe için Türkiye'nin Real Madrid'i demişti. Kendisinin tek şampiyonluğu Real Madrid ile. Türkiye'de de şampiyon olabilir misiniz?

Haber ile ilgili metin girin!.

"Tabii ki istiyorum. Fenerbahçe her zaman en büyük hedef için oynar. İnşallah da bunu en kısa sürede, bu sezon yapacağız."

Fenerbahçe uzun süredir başarıya aç. Bu sene inanmışlık çok arttı. Bu beklenti üzerinde baskı oluşturuyor mu?

"Futbolcuya baskı her zaman vardır. Ben hep büyük kulüpler için oynadım. Burada da baskı olacağını biliyordum. Ben elimden geleni yapacağım. Büyük kulüplerde oynadım ama Fenerbahçe benim sevdiğim kulüp. İnşallah her şey güzel olacak."

Haber ile ilgili metin girin!.

Almanya'da büyüdün ama şimdi Türkiye'ye geldin. Ait olduğun yerdesin. İnsan olarak duygularını öğrenmek istiyorum. Evine dönmüş gibi hissediyor musun?

"Gurur verici bir durum benim için. Çok mutluyum. Sabırsızlıkla bekliyorum. En kısa zamanda sahada olup takıma yardım etmek istiyorum. Duygusal olarak çok yüksek bir şey. Çocukluğumdan hayal ettiğim bir şey. Burada olduğum için çok mutluyum."

Haber ile ilgili metin girin!.

Soru: Almanya'da çok sayıda hayranınız var. Bundesliga'ya geri dönme ihtimalin var mı?

"Hayır yok."

Soru: Futbolculuk kariyerinde keşke ve iyi ki dediğin şeyler?

"Keşke daha erken olsaydı, iyi ki şimdi olmuş."

Ekonomik anlamda belki çok şey kaybettin ama her zaman dik durdun. Yalnızlık çektin mi? Gerekli desteği gördün mü? İkinci sorum da ne zaman oynayabileceksin? Derbi var yakın zamanda.

"Yalnızlık hissetmedim. Ailem ve arkadaşlarım yanımdaydı. Oynama konusuna gelince de inşallah en kısa zamanda diyeyim. Tam bir gün veya maç veremeyeceğim."

Haber ile ilgili metin girin!.

Schalke'de, Werder Bremen'de, Real Madrid'de ve Arsenal'de kariyerin oldu. İstanbul'a gelince izlenimlerin ne oldu. Dışarıdan takip etmeyip buraya gelince neler gördün?

"İstanbul'a geldiğimde stada gidip maç izlemek istiyordum ama aktif futbolcuyken olmuyordu. Şimdi geldim ve buradayım. Arkadaşlarımla beraber mücadele edeceğiz."

Oynadığın kulüplerde asist rekorları kırdın. Oyunu nasıl bu kadar hızlı okuyup pas atıyorsun? Bir de Schalke döneminde Fenerbahçe formasıyla antrenmana çıkıp takımdan gönderildiğin doğru mu?

"İkinci sorudan başlayayım. Öylesi saygısızlık olurdu. Doğru değil. Asist konusunda ise ben hep kendimden büyüklerle oynadım. Top gelmeden ne yapacağıma karar vermeye çalıştım. Futbolculuğumda da böyle devam etti. Sahada işim düşünmekle geçiyor. Arkadaşım nereye koşabilir bunu düşünüyorum."

2011 sezonu şampiyonluğunda Cristian ve Alex ile oynadınız. Şimdi de Gustavo, Pelkas ve Mesut üçlüsü var. Hangi üçlü daha iyi sizce?

Emre Belözoğlu: Alex'i ben Fenerbahçe tarihinde çok ayrı yere koyuyorum. Yanımda Cristian oynuyordu. Ama buna rağmen şu andaki kadroyu daha iyi görüyorum. Bu teknik bir cevap değil tabii ki, kadro kararı hocamızda...

Ülkene hoş geldin. A Milli Takım seçme döneminde neler yaşadın? Burak Yılmaz'ın seninle ilgili açıklaması vardı. Duydun mu? Neler söylersin?

Ali Koç: Burak Yılmaz ile ilgili görüşüne ben cevap verdim. Sen diğer soruya cevap ver.

Mesut Özil: Geçmiş bir olay. O zaman öyle karar vermiştim. Geçti bitti. Burak'a gelirsem kendisine başarılar diliyorum. İnşallah orada kendisini ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eder.

Ben Azerbaycan'dan gelen bir basın mensubuyum. Benden özellikle buraya katılmamı istediler. Sayın Başkan size bu transfer için çok teşekkür ediyorum. Mesut'a törenden sonra Azerbaycan bayrağı hediye etmek için izin istiyorum. Mesut da Azerbaycan'a bir selam yollarsa mutlu olurum.

Mesut Özil: Sadece Fenerbahçe taraftarı olan değil bütün AZerbaycan'a selam yolluyorum. Hepsini çok seviyorum.

Fenerbahçe tarihinde en çok kiminle beraber oynamak isterdin?

Mesut Özil: En çok Alex ve Emre Belözoğlu ile oynamak isterdim."

Emre Belözoğlu: Soru bana sorulmadı ama ben de Mesut'la beraber oynamak isterdim.

Almanya Milli Takımı ile buzların biraz eridiğini biliyoruz yapılan açıklamalardan. Milli Takım'a dönme ihtimalin var mı?

"Ben bir yola girmişsem asla geri dönmem. Almanya Milli Takımı'na başarılar diliyorum.",

Arda Turan ile İspanya'da karşılıklı oynadın. Neler söylersin?

"Arda Turan çok yetenekli bir kardeşimiz. İspanya'da karşılıklı oynadık şimdi burada oynayacağız. Hayırlısı olsun."

Dünya futbolunda en iyi 10 numaralar arasında gösteriliyorsun. Buna katılıyor musun? 10 numara devri bitiyor mu?

"Bitip bitmediğini bilmiyorum. Birçok kulüpte oynayan 10 numaralar var ama her takımı ve ligi izleyemiyorum."