Fenerbahçe'de sakatlıklarda son durum! Altay ve Luiz Gustavo ne zaman iyileşecek?

Fenerbahçe Kulübü, Konyaspor maçında sakatlanan Altay Bayındır, Luiz Gustavo ve Enner Valencia'nın son durumuyla alakalı açıklamada bulundu. Sarı Lacivertliler, iki oyuncunun tedavisine başlandığını açıklarken yıldız isimler en az 2 hafta sahalardan uzak kalacak.

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2021 17:09
Değiştirme Tarihi: 31.10.2021 17:09
Fenerbahçe'de sakatlıklarda son durum! Altay ve Luiz Gustavo ne zaman iyileşecek?

Süper Lig'de Konyaspor deplasmanından 2-1'lik mağlubiyetle ayrılan Fenerbahçe'de sakat oyuncularla ilgili açıklama geldi. Kulüpten yapılan açıklamada Altay Bayındır, Enner Valencia ve Luiz Gustavo'nun son durumları paylaşıldı.

Altay Bayındır'ın sakatlığı ne kadar sürecek?

Açıklamada, "Altay Bayındır’ın omzunda kırık tespit edilmemiş olmasına rağmen Acromioclavikuler seperasyon gözlemlenmiştir. Oyuncumuzun operasyon geçirmesine karar verilmiş tedavisine başlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Genç file bekçisinin iyileşmeye verdiği tepkiye bağlı olarak yaklaşık 4-5 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Luiz Gustavo'nun durumu nasıl? Ne zaman sahalara dönecek?

Sarı Lacivertliler'in resmi sitesinden Enner Valencia ve Luiz Gustavo için yapılan açıklamada, "Enner Valencia’nın sol ayak bileğinde bağ yaralanması tespiti yapılmış, konservatif tedavi uygulanması uygun görülmüştür. Luiz Gustavo’nun sol biceps grade 1-2 arası yaralanma teşhis edilip tedavisine başlanmıştır." denildi.

Luiz Gustavo’nun tedavi verimliliğine bağlı olarak yaklaşık olarak 2 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor. Enner Valencia’nın bileğinde bağ sakatlığı ise çok ciddi değil. Futbolcuya İlaç tedavisi uygulanacak. 
 

İlgili Sayfalar: Spor