Fenerbahçe'de Ozan Tufan koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

Fenerbahçe'den yapılan son dakika açıklamasına göre, bir futbolcunun ve bir idari personelin koronavirüse yakalandığı belirtildi. Başakşehir maçı öncesi yaşanan bu önemli gelişmeyle ilgili bilgilendirme yapan Fenerbahçe, corona tespit edilen futbolcu ve idari personelin izolasyon-tedavi süreçlerinin başladığı bilgisini geçti. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra, koronavirüse yakalanan futbolcunun Ozan Tufan olduğu öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2020 13:52
Değiştirme Tarihi: 22.12.2020 13:52
Fenerbahçe'de Ozan Tufan koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

Bu hafta Medipol Başakşehir ile karşılaşacak olan Fenerbahçe'de son dakika gelişmesi yaşanıyor. Kritik maç öncesi bir futbolcunun ve bir idari personelin koronavirüs testlerinin pozitif olarak sonuçlandığı açıklandı. 


Fenerbahçe'den yapılan son dakika koronavirüs açıklamasına göre, "Medipol Başakşehir maçına yönelik Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde takımımıza ve personelimize yapılan rutin Kovid-19 testlerinde; bir futbolcu ve bir idari personelimizin sonuçları pozitif olarak gelmiştir." denildi.

Test sonuçları pozitif çıkan isimlerin izolasyon ve tedavi süreçlerine başlandığı kaydedildi.

OZAN TUFAN: MAALESEF POZİTİF ÇIKTI

Ozan Tufan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözleri kullandı;

''Bugün yapılan Covid-19 test sonucum malesef pozitif çıktı. İzolasyon ve tedavi sürecim başladı, en kısa sürede tekrar sağlığıma kavuşarak takımımla beraber sahada olmak istiyorum. Arayan, iyi dileklerini ileten taraftarımıza ve dostlarıma teşekkür ederim.''

BAŞAKŞEHİR'DE DE BİR FUTBOLCU POZİTİF

Medipol Başakşehir, Fenerbahçe maçı öncesi dün yapılan korona virüs testlerinde bir futbolcunun sonucunun pozitif çıktığını duyurmuştu.

Turuncu-lacivertli kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Futbol A takımı oyuncularımız, teknik heyetimiz, idari ekibimiz ve kulüp çalışanlarımıza bugün yapılan rutin Covid-19 PCR testleri sonuçlanmış ve bir futbolcumuzun sonucu pozitif çıkmıştır. Oyuncumuz izolasyona alınmış olup, Sağlık Bakanlığımız ve Türkiye Futbol Federasyonu protokolleri dahilinde gerekli planlamalar yapılmıştır" ifadelerine yer verilmişti.