Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu imzayı atıyor!

Fenerbahçe'de resmi olmasa da sportif direktörlük yapan Emre Belözoğlu'nun kısa süre içinde resmi imzayı atacağı öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2020 12:11
Değiştirme Tarihi: 26.10.2020 12:11
Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu imzayı atıyor!

Bugün gerçekleşecek Fenerbahçe Yönetim Kurulu toplantısının ardından Emre Belözoğlu'nun uzun süredir yürüttüğü sportif direktörlük görevinin resmen duyurulacağı öğrenildi.

"EMRE'NİN ALACAĞI GÖREV BELLİDİR"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç geçtiğimiz haftalarda şunları demişti: "Beni en çok etkileyen Emre'nin 3-4 dil konuşup, oynadığı dönemdeki futbolcu arkadaşlarıyla hala devam eden bağlantıları. Birçoğu Avrupa'nın önemli kulüplerinde görev alıyor. Mesela Samatta'nın ödeme planının taksitlendirilmesi, gelmez dediğimiz oyuncuların gelmesini sağlaması. Emre benden çok finans ekibiyle çalışmıştır. Nakit akışını sağlaması, yaptığı kontratlarda performansa dayalı sözleşmeler imzalatması bizi çok etkiledi. Sadece yabancı oyuncularda değil, yerlilerde de ciddi mesai harcadı. 15-16 yaşındaki çocukların kulübümüze katılmasını sağladı. Bir takımın başarılı olması için şuradaki uyum çok önemlidir; teknik direktör, sportif direktör ve takım menajeri. Fenerbahçe olunca ne oluyor? Erol Bulut, Emre Belözoğlu ve Volkan Ballı. Bu kişiler bu operasyonun temel kolonlarıdır. Emre’nin alacağı görev bellidir. Yoğunluktan dolayı açıklamadık ve en son açıklamak istedik, tüm transferler bittikten sonra. Hak ettiği şekilde bir lansman olması için aceleye getirmedik. Bir sıkıntı, sorun yok. 1-2 hafta içinde açıklanacak."