Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe'de eleştiri okları... Kadro dışı bırakılacak oyuncular

Fenerbahçe'de eleştiri okları... Kadro dışı bırakılacak oyuncular

Fenerbahçe’de şu sıralar İlk etapta takımdan birkaç oyuncunun kadro dışı bırakılması en güçlü ihtimallerden biri olarak gözüküyor.

13.09.2016 09:24

Süper Lig’in yeni sezonuna 3 maçta 2 mağlubiyet, 1 beraberlik ile başlayan Fenerbahçe, aldığı 1 puanla tarihinin en kötü sezon başlangıcını yaparken, bu gidişe nasıl son verileceği ise taraftarın ve camianın en merak ettiği konuların başında geliyor.

Fenerbahçe’de şu sıralar İlk etapta takımdan birkaç oyuncunun kadro dışı bırakılması en güçlü ihtimallerden biri olarak gözüküyor. Hürriyet Gazetesi’nin  Fenerbahçe camiasının önemli kaynaklarına dayandırdığı  bilgilere göre, başarısızlık konusunda çeşitli görüşler bulunuyor. İşte o görüşler...

Yeni sezona antrenör değişikliğiyle başlayan Fenerbahçe’de futbolcularda Pereira gittikten sonra her şeyin kendiliğinden düzeleceğini düşüncesi hakimdi; oysa maçlarda konsantrasyonları çok düşük olduğu gözlerden kaçmıyor. Camia içinde bu durumun çözülmesi için çaba sarf edilmediği eleştirisi var.

Takımda heyecan yok ve parçalı oyunuyorlar

Takımı motive edip sahaya heyecan getirip oyunculara şevk aşılayacak bir liderin eksiliği de önemli olarak görülüyor. Hakem kararlarına itiraz eden bir oyuncunun bile çıkmaması camia içinden gelen bu eleştiriler için önemli bir gösterge.

Oyuncuların sahada takım ruhunda uzak bölge bölge oyunculardan kurulu 3 ayrı ekipler gibi oynuyor gözükmesi bir diğer eleştiri.

Öte yandan sarı lacivertliler Terraneo’nun gönderdiği yerli oyuncuların yokluğunu arıyorlar hala...

Fenerbahçe'yi tanımıyor

Yeni teknik antrenör Advocaat'a dönük en önemli eleştirisi ise; Türkiye Ligi’ni ve Fenerbahçe’yi iyi tanımaması... İyi savunma yapan Bursaspor’a karşı Advocaat’ın hazır olmayan Lens ve Sow’a şans verip takımı eksik oynatması da bu eleştirinin bir kanıtı olarak sunuluyor.

Forvet eksikliği ve Van Persie

Fenerbahçe’nin forvette daha çok dripling özellikli oyuncular ile oynaması işleri zorlaştırdığı ve  Robin Van Persie gibi hedef forvetin takıma monte edilip sahada da buna uygun bir oyun sergilenmesi gerektiği bir diğer  eleştiri.

Van Persie’nin sürekli oynaması durumunda sarı lacivertlilerin daha etkili olması bekleniyor.

Fenerbahçe’nin transfer sezonunda takımı çekip çevirecek bir orta alan oyuncusu almaması ün büyük dertlerden biri. Önce Ben Arfa, daha sonra Hakim Ziyech’in peşinde koşan ancak alamayan sarı lacivertlilerde şu an tek yaratıcı oyuncu olarak Salih görünüyor. Genç futbolcu da henüz Advocaat’ın gözüne giremedi.

Yorumlar | 0
üye profil