Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe'de 10 numara sıkıntısı yok!

Fenerbahçe'de 10 numara sıkıntısı yok!

Fenerbahçe’de uzun süre konuşulan 10 numara transferinin yapılmaması takım içerisinde büyük bir sorun oluşturmadı.

03.09.2016 13:58

Fenerbahçe’de uzun süre konuşulan 10 numara transferinin yapılmaması takım içerisinde büyük bir sorun oluşturmadı. 2013-14 sezonunda da benzer kadro yapısıyla şampiyon olan kulüpte, bir kez daha aynı yolun izlenerek zafere ulaşılabileceği görüşü ağırlık kazandı

Transfer döneminin son günlerini yoğun geçiren Fenerbahçe’de 10 numara transferinin askıya alınması gündemi oluşturmaya devam etti. Sarı-lacivertlilerin yaratıcı bir oyun kurucu takviye etme düşüncesi gerçekleşmeden bitti. Hakim Ziyech için uzun süre uğraşlar verilmesine karşın, futbolcunun Ajax’a transfer olmasının ardından bu bölge için uygun şartlarda oyuncu bulunamadı.

Ancak bu bölgeye takviye yapılmaması Ersun Yanal döneminde kazanılan şampiyonluğu akıllara getirdi. Sarı-lacivertliler, 2013-14 sezonuna da benzer şekilde orta sahada yaratıcı oyuncu olmadan başlamıştı. Ancak o takım nisan ayı içinde şampiyonluğu ilan etmişti. O sezon da şimdi olduğu gibi kadroda Emre, Meireles, Mehmet Topal, Salih, Cristian, Holmen, Selçuk ve Alper gibi benzer yapıda isimler vardı.

Şampiyonluğun gelmesindeki en önemli detay ise takımın fiziksel açıdan çok güçlü olmasıydı. Benzer şekilde Dick Advocaat da takımın kondisyonunu arttırmaya çalışıyor. Hafta boyu yapılan çalışmalar hep bu plan çerçevesindeydi.

Advocaat’ın ayrıca bazı prensipleri bulunuyor. Hollandalı teknik adam; doğru sistem, bireysel yetenekler ve fiziksel açıdan güçlü bir takım ile zafere ulaşmayı hedefliyor. Tecrübeli çalıştırıcının ilk etapta amacının, oyunu orta sahada kurmaktan çok, rakip yarı sahaya hızlıca gidebilmek olduğu belirlendi.

Transfer döneminden sonra nihai kadrosunu oturtan Dick Advocaat, takımı tek bir isim üzerine odaklamayacak. Bunun için birçok sistem göz önüne alındı. Ancak Hollandalı teknik adamın kafasındaki ilk sistemi 4-3-3 olacak.

Bunun dışında rakibin ve maçlardaki sonuçların durumuna göre 4-4-2 ve 4-1-3-2 ile de sahaya çıkılması planlanıyor.

Fenerbahçe’de oluşan kadroda Dick Advocaat’ın en önemli oyuncuları hücum hattında oynayan isimler olacak. En çok göze çarpan isimler ise iki kanatta da oynayacak olan Moussa Sow ve Jeremain Lens.

Ayrıca yapılan planlamada ileride oynayacak Van Persie de önem arz ediyor. Takım çift forvet ile sahaya çıktığında da Emmanuel Emenike önemli bir rol oynayacak.

Sarı-lacivertliler dün yaptıkları çalışma ile Bursaspor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Salonda yapılan core çalışmasının ardından Fenerbahçeli futbolcular, 1.5 saat boyunca sahada çalıştı.

Bu sezon ilk kez toplam iki saatlik bir çalışma yapıldı. Hafta sonunu izinli geçirdikten sonra hazırlıklar pazartesi günü tekrar başlayacak. Bu arada, teknik direktör Dick Advocaat, hafta boyu özel işleri sebebiyle ülkesinde bulundu. Takımı Advocaat’ın yardımcıları Cor Pot ve Mario Been çalıştırdı.

Yorumlar | 0
üye profil