Fenerbahçe Beko, Maurizio Gherardini ile 2 yıllığına yeniden anlaştı

Geçtiğimiz hafta birlikte sayısız başarılar yakaladığı Zeljko Obradovic'in Fenerbahçe Beko'ya getirilmesinde büyük pay sahibi menajer Maurizio Gherardini, Sarı Lacivertli ekiple olan sözleşmesini iki yıl daha uzattı. Fenerbahçe'de 2014 yılından beri genel menajerlik görevini yürüten İtalyan yönetici, kulüple geride bıraktığımız 6 sezonda 3 ING Basketbol Süper Ligi, 3 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupas ve Türk basketbol tarihinin ilk Turkish Airlines EuroLeague şampiyonluğunu kazandı. Maurizio Gherardini, 2016-2017 sezonunda EuroLeague’de Yılın Yöneticisi seçildi.

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2020 13:18
Değiştirme Tarihi: 29.06.2020 13:18
Fenerbahçe Beko, Maurizio Gherardini ile 2 yıllığına yeniden anlaştı

Sarı Lacivertli kulüpten resmi açıklama şu şekilde...

"Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon planlamaları kapsamında, 2014 yılından bu yana genel menajerlik görevini üstlenen Maurizio Gherardini’yle, sözleşmesinin iki sezon daha uzatılması konusunda anlaşmaya varmıştır.

Fenerbahçe Beko’nun uzun süredir koruduğu istikrarın parke dışındaki mimarlarından olan ve 2017 yılında EuroLeague tarafından “Yılın Yöneticisi” seçilen Maurizio Gherardini, yeni sezonda da büyük başarılar için yola çıkacak olan takımımızda genel menajerlik görevini üstlenmeye devam edecektir.

Bu anlaşmanın Kulübümüz ve Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini için hayırlı olmasını diliyoruz. 

Fenerbahçe Spor Kulübü"