Fenerbahçe Beko'da Gigi Datome ile yollar ayrıldı: İşte yapılan resmi açıklama

2015-2016 sezonundan bu yana Fenerbahçe Beko'da forma giyen yıldız oyuncu Gigi Datome ile yollar ayrıldı. Ayrılık ile ilgili Fenerbahçe'den son dakika açıklaması yapıldı. 'Elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri' denilen Gigi Datome'ye teşekkür edildi ve kariyerinin kalan kısmında kendisine başarılar dilendi.

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 11:59
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 11:59
Fenerbahçe Beko'da Gigi Datome ile yollar ayrıldı: İşte yapılan resmi açıklama

Fenerbahçe'de Obradovic'in ardından Gigi Datome ile yollar ayrıldı. Konuyla ilgili resmi açıklama yapılırken, 

"2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır.
 
Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.
 
Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.
 
Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz." ifadeleri kullanıldı.