Fenerbahçe Beko - Beşiktaş Sompo Japan maçını hangi takım kazandı?

ING Baskketbol Süper Ligi'nin 7. haftasında derbi maçta Fenerbahçe Beko, sahasında Beşiktaş Sompo Sigorta'yla karşılaştı.

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2019 17:48
Değiştirme Tarihi: 10.11.2019 17:48
Fenerbahçe Beko - Beşiktaş Sompo Japan maçını hangi takım kazandı?

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanan ve son saniyeye kadar büyük çekişmeye sahne olan karşılaşma, Fenerbahçe Beko'nun 84-80'lİk üstünlüğüyle sonuçlandı. Fenerbahçe, Beşiktaş karşısında böylece üst üste 20. galibiyetini aldı.

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi 1. periyot
Türkiye Basketbol Süper Lig’de haftanın en önemli maçı büyük çekişmeye sahne olurken ilk periyodu 20-17 ile önde bitiren Fenerbahçe oldu.

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi 2. periyot
İkinci periyoda üstün başlayan takım Beşiktaş oldu. Baskılı oyunu ve isabetli basketleriyle bir anda öne geçen siyah-beyazlılar 2. Periyodu 21-16 önde tamamladı.

Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi 3. periyot
Üçüncü periyotta ev sahibi Fenerbahçe ataklarla maçı lehine çevirmek için çabalasa da başarılı olamadı. Sezona kötü bir başlangıç yapan Avrupa’da da istediğini bulamadı ve Euroleague’de beklentilerin altında kalarak hayal kırıklığı yaratmıştı. Parkeye büyük beklentiyle çıkan Obradovic’in öğrencileri 3. periyotta da Beşiktaş’a boyun eğdi. Sondan bir önceki periyodu 20-16 ile kazanan takım Beşiktaş oldu.