Fenerbahçe - Alanyaspor maçıyla ilgili flaş gelişme! Hakem Serkan Tokat ile Ümit Öztürk...

Fenerbahçe - Alanyaspor maçıyla ilgili flaş gelişme! Hakem Serkan Tokat ile Ümit Öztürk...
Yayınlanma Tarihi: 12.02.2020 12:50 | Değiştirme Tarihi: 12.02.2020 12:57

Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor maçının son dakikalarında yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonu sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir'in talimatıyla kayıtlar incelendi ve VAR hakemi Serkan Tokat ile orta hakem Ümit Öztürk’ü hatalı buldu.

Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor maçının son dakikalarında yaşanan tartışmalı penaltı pozisyonu, TFF’nin tavrını değiştirdi. Karşılaşmanın görüntülerini izleyen ve Federasyon Başkanı Nihat Özdemir’in talimatı ile ilk kez VAR konuşmalarını dinleyen MHK Başkanı Zekeriya Alp, Başkanvekili Oğuz Sarvan ve kurul üyesi Ünsal Çimen, VAR hakemi Serkan Tokat ile orta hakem Ümit Öztürk’ü hatalı buldu.

Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in talimatı ile Video Asistan Hakemi (VAR) kayıtlarının ilk kez dinlenmesi gündeme bomba gibi düşerken, yine ilk defa bir hakemin cezai yaptırımla karşı karşıya kalması, yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi.

Ligin 21. haftasında oynanan ve 1-1 eşitlikle tamamlanan Fenerbahçe- Aytemiz Alanyaspor maçında konuk takım oyuncusu Mustafa Pektemek’in topu elle oynadığı anda hakem Ümit Öztürk’ü uyarmadığı için fatura VAR hakemi Serkan Tokat’a kesildi.

Hakem dinlendirilecek

Pozisyona hakim olan Öztürk’e de ceza çıkacağı bildirildi.Bugüne kadar kulüplerden gelen “VAR kayıtları dinlensin” şeklindeki talepleri geri çeviren ve Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) talimatlarını hatırlatan Türkiye Futbol Federasyonu, tavrını değiştirdi ve Merkez Hakem Kurulu’nu harekete geçirdi.

Söz konusu maçın görüntülerini izleyen ve VAR konuşmalarını dinleyen MHK Başkanı Zekeriya Alp, Başkanvekili Oğuz Sarvan ve kurul üyesi Ünsal Çimen, Serkan Tokat ile Ümit Öztürk’ü hatalı buldu.

Tokat’ı İstanbul’a çağıran ve savunmasını isteyen MHK’nin, deneyimli hakeme uzunca bir süre maç vermeyeceği, 2020 yılı başında FİFA kokartını aldığı hakem Ümit Öztürk’ü ise bir kaç hafta dinlendireceği öğrenildi. (Milliyet)