Diego Ribas için F.Bahçe'ye çılgın teklif!

Al Sadd Kulübü’nden Brezilyalı futbolcu Diego Ribas için Fenerbahçe'ye 6 aylığına 3 milyon 250 bin Euro'luk teklif geldi.

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2015 10:34
Değiştirme Tarihi: 13.01.2015 12:11

Diego Ribas, Avrupa kariyerinde hatırı sayılır başarılara imza attıktan sonra Türkiye'nin yolunu tuttu. Hatta 2013-14 sezonunda künyesine bir de La Liga şampiyonluğu ve kupa 1'de final oynama başarısını yazdırıp öyle geldi. Hatta kimilerine göre Alex'in koltuğunu sarsacak kadar önemli bir transferdi ama Diego Ribas, Türkiye'ye uyum sürecini bir türlü atlatamadı. Aziz Yıldırım son Kapalıçarşı gezisinde "Ondan memnunuz, sadece biraz zaman istiyor" dedi. Ancak Brezilyalı'nın performansından Aziz Yıldırım memnun olsa da teknik heyet için bu yeterli değildi.

6 aylık istiyorlar
Teklif çok geçmeden geldi; Katar Yıldızlar Ligi takımlarından Al Sadd, Fenerbahçe'nin kapısını çaldı... Vaktiyle Raul Gonzales, Mamaduo Niang gibi isimlere de forma giydiren Al Sadd; Diego Ribas için 3 milyon 250 bin euroluk bir paket önerdi. Bu rakamın 2.5 milyon eurosu Brezilyalı futbolcuya, kalan 750 bin euro ise Fenerbahçe'ye verilecekti.

Teknik direktör İsmail Kartal ve İdari Menajer Hasan Çetinkaya Katar kulübünün yöneticilerine olumlu yanıt verdi ama Aziz Yıldırım, Diego'nun takımda kalmasını istedi...

Buna rağmen Al Sadd, Fenerbahçe'ye "Biraz daha düşünün" diyerek zaman tanıdı.