Fenerbahçe Aatıf Chahechouhe için kararını verdi

Fenerbahçe Aatıf Chahechouhe için kararını verdi

Fenerbahçe, yeni sezondaki İilk  transferi olan Aatıf Chahechouhe ile yolları ayırma kararı aldı.

Fenerbahçe’nin yeni teknilk patronu Dick Advocaat,  Faslı futbolcunun oynadığı mevki için ‘O bölgede elimde birçok alternatif bulunuyor’ diyerek UEFA’ya yolladığı listeye almadığı Aatıf Chahechouh’yu devre arası ya da sezon sonu başka bir takıma kiralanmasını yönünde rapor verdi.

Süper Lige verilen milli arada Fenerbahçe^ye dair  genel bir analiz çıkaratan Advocaat, yeni sezonda değişim için düğmeye bastı.

Futbolcuların profillerini çıkartarak takıma oynatmayı düşündüğü sistemin de hazırlığını yapan deneyimli hoca,  geleceğin takımını kafasında şekillendirdi..

Hollandalı çalıştırıcının bu çerçevede kadroda düşünmediği ya da banko oynatacağı isimleri belirlediği ve takımda düşünmediği oyuncuları da belirlediği öğrenildi.

Hafta başında UEFA Avrupa Ligi’nde kullanacağı listeyi yönetime ileten Advocaat, 22 kişilik kadroya dahil etmediği Aatif Chahechouhe’yu  takımdan göndermek istediği ve Faslı oyuncu için “O bölgede çok oyuncum var. 3 kulvarda da boy göstereceğiz ancak Aatif’a ihtiyaç duyacağımızı sanmıyorum” ifadesini hazırladığı rapora da geçtiği gelen bilgiler arasında.

Yönetimin hocanın bu tercihiini Aatif’a da ilettiği ve yaz dönemindeki ilk transferi olan Faslı futbolcuyu devre arasında başka bir kulübe kiralamayı planladıkları, bu transferin ocak ayında gerçekleşmemesi durumunda ise yazın yollar kesin olarak ayrılması yönünde  kararı aldıkları öğrenildi.

Advocaat'ın bu raporu üzerine ‘Aatif ocak ayına kadar ne yapacak?’ sorusu akıllara geldi. Advocaat, Aatif’ın üzerini kesin olarak çizmiş değil. Sakat veya cezalılara göre deneyimli kanat oyuncusunu kupa maçlarında sahadaki yerini alabilecek. O mücadelelerde göstereceği performansa göre esnek düşüncelere sahip olduğu bilinen Advocaat, Aatif’a yarım sezon daha şans tanıyabilir. (sampiy10)

Görüntülenme : 4122 Güncelleme Tarihi: 12/09/2016 15:10:20
Yayınlanma Tarihi: 12/09/2016 12:20:59

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin