Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe 10'a odaklandı!

Fenerbahçe 10'a odaklandı!

Van der Wiel, Neustadter ve Aatıf Chahechouhe ile anlaşan Fenerbahçe artık oyunun merkezine koyacağı isme odaklandı.

26.06.2016 12:54

Sarı-lacivertli yönetim göndermeyi planladığı Diego’nun yerine ilk planda Ben Arfa’yı düşünmüştü. Ancak yıldız oyuncu Sevilla ile anlaşınca rota devre arasında da gündeme gelen ancak 12 milyon euroluk yüksek bonservis ücreti nedeniyle transferi gerçekleşmeyen Hakim Ziyech’e döndü.

Fenerbahçe Yönetimi transferde tüm önceliğini 10 numara pozisyonuna verdi. Sağ bek, stoper ve kanatlar için Van der Wiel, Neustadter ve Aatıf Chahechouhe ile anlaşan sarı-lacivertliler artık oyunun merkezine koyacağı isme odaklandı.

Bu bölge için ilk hedef Ben Arfa’ydı. Yıldız futbolcu tercihini La Liga’da oynamaktan yana kullandı ve Sevilla ile büyük ölçüde anlaştı. Bu gelişmenin ardından rota daha önce devre arasında da teklif yapılan Hakim Ziyech’e çevrildi. Hollanda ekibi Twente genç futbolcu için devre arasında 12 milyon euro istemişti. Yaşadığı finansal problemler sebebiyle bonservis ücretini mümkün olduğunca yüksek tutan Hollanda ekibi sezon sonunda küme düşürülmüş ardından yaptığı itiraz haklı bulunarak verilen karar para cezasına çevrilmişti. Ancak kulüp finansal olarak kendini kısa süre içinde toparlamak zorunda. Bu sebeple şu an için fazla pazarlık şansı da bulunmuyor. Sarı-lacivertli kulüp daha uygun bir bonservis bedeline Hakim Ziyech’i transfer edebilir.

2018 yılına kadar sözleşmesi bulunan Fas asıllı Hollandalı futbolcu da Fenerbahçe’ye gelmeyi istiyor. Bu nedenle sarı-lacivertli kulüple Twente arasında anlaşma sağlanması durumunda Hakim Ziyech’in transferi gerçekleşecek.

Satış gerekli
Yönetim bu transferi yapabilmek için de belli bir bonservis bedeline ihtiyaç duyacak. Bu gelir de iki şekilde sağlanabilir. Nani ya da Van Persie’ye gelecek iyi bir teklif söz konusu olursa bu transferin önü açılacak.

17 gol attı
Hollanda’da Twente formasıyla 33 lig maçına çıkan Hakim Ziyech, 17 gol attı. Ziyech ayrıca 12 asist yaparak, toplamda 29 gole katkı sundu.

Yorumlar | 0
üye profil