Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Federasyonlar terörü lanetledi

Federasyonlar terörü lanetledi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Durak Jandarma Karakolu yakınında yol kontrolü sırasında PKK'lı teröristlerin bombalı araçla yaptığı saldırıda 10 askerin şehit olduğu, 8 vatandaşın yaşamını yitirdiği, 11 asker ile 16 sivilin yaralandığı açıklandı. Konu ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu ile Türkiye Voleybol Federasyonu internet sitelerinden terörü lanetleyerek başsağlığında bulundular.

09.10.2016 16:13

Federasyonların yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde:

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU (TFF) : "TERÖRÜ LANETLİYORUZ!"
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Durak karakolunun olduğu bölgeye teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda çok sayıda askerimizin ve vatandaşımızın şehit düştüğünü, çok sayıda askerimizin ve vatandaşımızın da yaralandığını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak hain terör saldırısını şiddetle kınarken, saldırıda hayatını kaybeden şehit askerlerimizi ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan yakınları, sevenleri ve milletimize sabır, yaralı askerlerimize ve vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.

TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU (TBF): "TERÖRÜ LANETLİYORUZ"
Bugün Şemdinli'de Durak Jandarma Karakolu'na yönelik yapılan bombalı araç saldırısı sonrası 10 askerimiz ile 8 vatandaşımızın şehit düştüğünü ve yaralılarımızın olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğimize kasteden bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Hain saldırılarda hayatını kaybeden askerlerimiz ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere milletimize başsağlığı dileriz.

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU (TVF): "TERÖRÜ LANETLİYORUZ"
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde gerçekleşen hain bombalı saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 10 askerimizin şehit olduğunun, 8 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve birçok kişinin de yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Hain bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor, terörü ve onu besleyen tüm unsurları bir kez daha lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

 

Yorumlar | 0
üye profil