Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

F.Bahçe ve Pereira krizinde FIFA yolu!

Fenerbahçe ile Vitor Pereira arasındaki kriz

13.08.2016 18:37

Fenerbahçe ile teknik direktör Vitor Pereira arasındaki kriz FIFA'ya taşınıyor. Sarı-lacivertli takımın bu sabah yaptığı antrenmana izinsiz olarak katılmayan Pereira için yasal süreç başlatacak olan Fenerbahçe yönetimi, daha sonra konuyu FIFA'ya taşıyacak.

Fenerbahçe'den FIFA'ya özel dosya
Pereira'nın izinsiz olarak antrenmana katılmamasından yola çıkarak, Portekizli teknik adam hakkında detaylı bir dosya hazırlayacak olan sarı-lacivertli yönetim, dosyaya futbolcuların şikayetlerini, antrenmanlarda çıkan test sonuçlarını ve Pereira'nın son dönemde kulübü "incitici" açıklamalarını da ekleyecek.

Pereira'da FIFA'nın kapısında 

Fenerbahçe'nin bu atağına karşılık Vitor Pereira'nın da sarı-lacivertli kulüpteki haklarını temin edebilmek için konuyu FIFA'ya taşıyacağı ve gerekçe olarak da kulüpte son dönemde kendisi ve yardımcıları için uygulanan "yıldırma" politikasını gösterecek. Peki Fenerbahçe ve Pereira'yı FIFA'da nasıl bir süreç bekliyor?

Pereira haklı çıkarsa ne olur?
Vitor Pereira, "sulh" yoluyla Fenerbahçe ile arasındaki sorunları çözüme kavuşturamaz ve FIFA'nın yolunu tutarsa FIFA'daki dava sonuçlanıncaya kadar bir kritik bir karar vermek zorunda kalacak. Pereira, FIFA'daki dava sonuçlanıncaya kadar bir takım çalıştırırsa ve davasında haklı bulunursa; görev aldığı takımdan kazandığı para (dava ne zaman sonuçlanırsa ve Pereira ne kadar bir maaş aldıysa) Fenerbahçe'den 1 yıl içerisinden alacağı paradan düşecek. 

F.Bahçe haklı çıkarsa Pereira yandı!
Pereira haksız bulunur ve Fenerbahçe davasında haklı bulunursa bu kez dePortekizli adamı kabus gibi bir tablo bekleyecek. Pereira'dan tazminat talep edebilecek olan sarı-lacivertli yönetim, ayrıca FIFA'dan Portekizli teknik adamasportif ceza verilmesi için de başvuru yapabilecek.

Yorumlar | 0
üye profil