Fatih Terim: Zirveden inmeyiz

Fatih Terim: Zirveden inmeyiz
Yayınlanma Tarihi: 28.02.2018 10:50 | Değiştirme Tarihi: 28.02.2018 10:50

Oyuncularıyla ligin gidişatı değerlendiren Fatih Terim'in “Elimize büyük bir fırsat geçti. Biz artık zirveden kolay kolay inmeyiz” dediği öğrenildi.

Süper Lig’de 23. hafta itibariyle, Başakşehir’in kendi evinde Gençlerbirliği ile berabere kalmasının ardından tekrar liderlik koltuğunu ele geçiren Galatasaray’da keyifler yerinde. Takımın teknik patronu Fatih Terim’in, ligdeki gidişatı futbolcularıyla yaptığı toplantıda değerlendirerek, “Sivas ve Kasımpaşa deplasmanlarında istemediğimiz, beklemediğimiz oyunlar oynadık ve kötü sonuçlar aldık. Önemli bir avantaj kaybettik. Ama şimdi elimize büyük bir fırsat geçti. Bu fırsatı yine siz yakaladınız. Artık bu havayı, bu isteği, arzuyu, tempoyu sezon sonuna kadar taşımalıyız. O mücadeleyi vereceğinize inanıyorum. Size güveniyorum, biz artık zirveden kolay kolay inmeyiz. Bunun için de ne gerekiyorsa, hep birlikte yapacağız” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

‘Herkes formaya hazır olsun’

Fatih hocanın ısrarla üzerinde durduğu konulardan biri de kadro rotasyonu. Takımdaki her futbolcuya tek tek ihtiyaç duyduğunu üzerine basa basa hatırlatan Terim’in, “Kimse ilk onbirdeyim diye gevşemesin. Ve yine kimse kenarda kaldım diye küsmesin. Hem kupada hem ligde varız. Çok zor maçlar bizi bekliyor. Herkes formaya hazır olsun. Hepinize ihtiyacım var” sözleriyle öğrencilerini motive etmeye çalıştığı bildirildi.