Fatih Terim ve Burak Yılmaz buluşuyor iddiası! Gündeme bomba gibi düştü...

Fransa Ligue 1'de PSG'nin hegemonyasını kırarak şampiyon olan Lille'in hocası Christophe Galtier’in takımdan ayrılma kararı almasının ardından milli yıldız Burak Yılmaz’ın, Lille Sportif Direktörü Campos’la görüştüğü ve Fatih Terim’i işaret ettiği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2021 11:21
Değiştirme Tarihi: 27.05.2021 11:21
Fatih Terim ve Burak Yılmaz buluşuyor iddiası! Gündeme bomba gibi düştü...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in "Ben olduğum sürece sözleşme yenilemem" dediği teknik direktör Fatih Terim birçok takımla anılmaya devam ediyor.

Sarı-kırmızılı takımla 2 yıllık sözleşmesi sona eren ve +3 yıllık opsiyon maddesi devreye alınmayan tecrübeli çalıştırıcı, son olarak Fransa'da şampiyonluğa ulaşan Lille'in gündemine girdi.

Kırmızı-beyazlı ekipte, başarılı işlere imza atan Christophe Galtier, L'Equipe'e verdiği demeçte, "Lille'den ayrılma zamanım geldi. Bu doğru an… Başkanla konuştum ve kulüpten ayrıldığımı söyledim. Buradaki süremi doldurdum" dedi.

Bu gelişmenin ardından Lille, Fatih Terim ile anılmaya başladı. İddiaya göre; Sportif Direktör Luis Campos'la görüşen Burak Yılmaz da tecrübeli hocanın takımın başına geçmesine destek verdi.

Zeki Çelik, Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve B takımda oynayan Mustafa Kapı'dan çok memnun olan Fransız ekibin, takımı da bir Türk hocaya emanet etmeye sıcak baktığı öğrenildi.

Terim'in Türk futbolcuların yanı sıra İtalya tecrübesiyle, Lille'e Şampiyonlar Ligi'nde istediği başarıyı getirebileceği fikrinin, Campos'un aklında ciddi anlamda yer ettiği ve en kısa sürede Fatih Terim'le bir araya geleceği belirtildi.

Galatasaray yönetiminin, sözleşme yenilememesinin ardından Katar Milli Takımı ve Fiorentina'yla anılan Arsene Wenger'den FIFA'da yöneticilik teklifi alan Fatih Terim, Fransa'da da konuşulmaya başladı. (Fotomaç)