Fatih Terim şaştı kaldı: Basın toplantısına tercüman Nazlı Birgen damga vurdu

UEFA Avrupla Ligi 6. Grup Maçında Galatasaray, Lazio'ya konuk oluyor. Kritik maç öncesi Fatih Terim ve Muslera, düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı. Ancak toplantıya, tercüman Nazli Birgen damga vurdu. İtalyancasını çok beğendiğini belirten Terim, Birgen'i bir hayli övdü. Görüntüler, sosyal medyada da çok konuşuldu.

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2021 12:00
Değiştirme Tarihi: 09.12.2021 12:00

Terim ve Muslera'nın toplamda yaklaşık 1 saat süren basın toplantısına, İtalyanca - Türkçe çeviri yapan Tercüman Nazlı Birgen damga vurdu.

HİÇBİR DETAYI ATLAMADI

Tercüman Nazlı Birgen, özellikle Fatih Terim'in açıklamalarında uzun uzun İtalyanca çeviri yaptı. Nazlı Birgen, Terim'in sözlerinin her detayını İtalyan basın mensuplarına eksiksiz aktardı.

"VALLAHİ SÜPERSİN, TEBRİK EDERİM"

Son sorunun çevirisi bittikten sonra Fatih Terim, söze İtalyanca girerek Nazlı Birgen'in kusursuz bir çeviri yaptığını ifade etti. Ardından da Nazlı Birgen'e dönerek; "Vallahi süpersin, tebrik ederim, eksiksiz hiç kolay bir şey değil. Bravo tebrik ederim." sözlerini kullandı.

"TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM, MAHCUP ETTİNİZ"

Fatih Terim'in övgüleri sonrasında Nazlı Birgen ise; "Teşekkür ederim hocam, mahcup ettiniz" diyerek deneyimli teknik adama cevap verdi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Bu diyaloğun ardından Fatih Terim, tercüman Nazlı Birgen ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

NAZLI BİRGEN'İN TAKİPÇİLERİ ARTTI

Fatih Terim'in basın toplantısında övdüğü Nazlı Birgen'in Instagram hesabına da Türk kullanıcılar tebrik yorumları yazdı. Birgen, son paylaşımına gelen yorumlara tek tek teşekkür etti.

Kaynak: Hürriyet
 

İlgili Sayfalar: Spor