Fatih Terim maç sonu konuştu! "Çok çok üzgünüm"

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-0 kaybettikleri Porto maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2018 00:36
Değiştirme Tarihi: 04.10.2018 00:36
Fatih Terim maç sonu konuştu! 'Çok çok üzgünüm'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda deplasmanda 1-0 kaybettikleri Porto maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Fatih Terim'in maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

 

 

"Çok çok üzgünüm. Böyle klasik cümleler kurmaktan hoşlanmam, iyi oynadık da atamadık falan... Bugünsöylenecek şu; Şampiyonlar Ligi'ne yakışan bir oyun oynadık. Önemli bir taktik anlayış ortaya koydu çocuklar. Bir Şampiyonlar Ligi maçında daha evvel görmediğimiz, dışarıda oynarken alışkın olmadığımız kadar pozisyona girdiler. Galatasaray taraftarlarını ve Türk futbolseverleri mutlu etmek isterdik, buna da çok yaklaştık ama olmadı. 4 maçımız daha var."

 

 

"Helal olsun dedirtecek bir oyun oynadık"

 

"Helal olsun dedirtecek bir oyun oynadık. Galatasaray takımı olarak, Porto ile oynamak hiç kolay değil. Lütfen herkes Porto'yu iyi analiz etsin, iyi baksın. Bugün müthiş bir gün olabilirdi. 6 puanla dönüp lider olarak çok daha yaklaşabilirdik. Galatasaray taraftarının gurur duyabileceği bir takım vardı sahada. Eksiğimiz vardı ama bunlar ocak ayında, temmuzayında halledemeyeceğimiz şeyler değil."

 

 

"Serdar Aziz'in pozisyonuna herkes penaltı gibi diyor"

 

"Serdar Aziz'in pozisyonuna herkes penaltı gibi diyor ama hakem Oliver'ın Juventus-Real Madrid maçında verdiği penaltıdan sonra penaltı konusunda biraz daha seçici olduğunu düşünüyorum. O herhalde psikolojik bir travma yarattı. Olmayan penaltıyı vermişti o zaman. Şampiyonlar Ligi'nin de kaderini değiştirmişti. Serdar'ın pozisyonuna çalmadı. Bizim ona sığınmamıza gerek yok, herhalde UEFA yetkilileri gereğini yapacaktır. Çok bir şey de beklemeyelim bu tip durumlarda. %50-%50 ise genel olarak diğer tarafa verirler."

 

Haber ile ilgili metin girin!.