Fatih Terim, Jose Mourinho'dan Victor Wanyama'yı istedi!

Fatih Terim, Jose Mourinho'dan Victor Wanyama'yı istedi!
Yayınlanma Tarihi: 06.01.2020 09:44
Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 09:53

İlk yarıda beklentilerin altında kalan ve kadrosunu güçlendirmek için kolları sıvayan Galatasaray hedeflerini bir bir gerçekleştiriyor. Devre arasında takımı yenilemek isteyen Galatasaray'la ile ilgili transfer iddialarının ardı arkası kesilmiyor.

Ara transfere hızlı giren Galatasaray, bir transferde daha sona geldi. Steve Nzonzi'nin yerine düşünülen yıldız oyuncu için bizzat Terim devreye girerken tecrübeli hocanın, Jose Mourinho ile yaptığı görüşmeden olumlu yanıt aldığı bildirildi.

Monaco'dan Henry Onyekuru ve Leipzig'ten Marcelo Saracchi'yi kiralık olarak kadrosuna katan sarı-kırmızılılar, Victor Wanyama'nın transferinde de sona geldi. Disiplinsiz davranışları nedeniyle ikinci yarıda takımda düşünülmeyen Steven Nzonzi'nin yerine kadroya katılacak olan Kenyalı ön libero için Galatasaray İdari Menajeri Şükrü Hanedar tarafından, Tottenham'a resmi teklif yapılmıştı.

Hanedar, Wanyama'yı 1.5 yıllığına kiralamak istediklerini bildirirken Fatih Terim de devreye girdi. Tecrübeli hoca, yakın arkadaşı Jose Mourinho'yu arayarak 28 yaşındaki futbolcunun transferi için destek istedi. Wanyama'yı ikinci yarıda kadroda düşünmeyen Portekizli çalıştırıcının, "Oyuncuyu ikna etmeniz halinde benim için sorun yok. Galatasaray'dan oynamasından memnuniyet duyarım" dediği ifade edildi. Bu durum sarı- kırmızılıları memnun ederken, Victor Wanyama ile cumaya kadar imzaların atılması bekleniyor. (Sabah)