Fatih Terim'den transfer açıklaması!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Olimpik Marsilya maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Terim "Mostafa Mohamed'in sözleşmesini uzatacağız. Niyetimiz o yönde. Herhangi bir değişiklik olmazsa." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2021 18:32
Değiştirme Tarihi: 24.11.2021 18:32
Fatih Terim'den transfer açıklaması!

İşte Fatih Terim'in açıklamaları;

"MARSİLYA MAÇI DAHA ÖNEMLİ"

"Basın toplantısını izleyenlerin benden pazar günü derbi ile yorumlar yapmamı, bir şeyler söylememi beklediğimi sorunuzdan anlıyorum. Derbi heyecanları hakem hataları, yabancı kuralları gibi yaratılan ilüzyonlardan kendimizi kurtarmalıyız. Esasında büyük resme bakmamız lazım. Daha önce defalarca söylediğimiz gibi yüz yıla aşkın birbirimizle oynuyoruz. Yeniyoruz, yeniliyoruz... Galibiyetler, mağlubiyetler... Dün olduğu gibi yarın da devam edecek bu algı süreci. Ancak açıkçası Galatasaray'ın lider olduğu, kazanması halinde Rusya'dan gelecek, Lazio'nun galibiyeti dışındaki her skor gruptan çıkaracak sonuç; bu tip ilüzyonlarla uğraşacak vaktimiz yok. Onlarla yaşayarak bir yere gelemeyiz. Marsilya maçının önüne herhangi bir şeyi geçirmek istemiyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe yüz yıldan fazla oynuyor. Önemini biliyorsunuz. İnanın bana hangisi önemli derseniz, Marsilya maçı daha önemli. Marsilya maçının telafisi yok, Fenerbahçe maçının telafisi var. O maçta çok güçlü bir maç oynadık ama onlarca pozisyonlar yararlanamadık. Marsilya maçının önüne hiçbir şey geçmemeli."

"ÇABUK UNUTULDU 1-2 GOLLE ŞAMPİYONLUK KAYBETTİĞİMİZ"

"Ben yüzlerce maç oynamışım, tonlarca maç kazanmışım, galibiyetlerim çok, mağlubiyetlerim azdır. Çok lig şampiyonlukları gördüm. Şükür, çok şükür ki şampiyonluklardan daha az ligi farklı sıralarda bitirmişim. Muhakkak ki her zaman şampiyon olmak isteriz. Kaybettiğimiz şampiyonlukları da görüyorsunuz. Çok çabuk unutuldu 1 golle, 2 golle şampiyonluğu kaybettiğimiz. Zannedersiniz ki çok geride kaldık. Bu dönemde, bir tane daha şampiyonluktan çok daha önemli misyonum var."

"HEPSİ BENİM EVLADIM"

"Genç, oynadıkça gelişerek, ileride transfer olabilecek oyuncuların yanı sıra tecrübeli futbolcularla bir kadro kurduk. Zaman zaman gol kaçırıyorlar, hata yapıyorlar ama olsun. Çok gol pozisyonuna girip az gol atıyoruz, az pozisyon verip gol yiyoruz. Daha çok gençler, zamanla olacak. Unutmayın ki, onların hepsi benim evladım. Yaptıkları tüm eksikliklerin, hataların tüm sorumluluğunu ben alıyorum. Bu çocuklar, ekonomik zorluklarda kulübümüzün yol alabilmesi için en önemli silahıdır. Marsilya maçının önüne, ne Federasyon, ne hakem heyeti, hiçbir şeyin geçmesini istemiyorum."

"DERBİ İLE İLGİLİ KONUŞMAYACAĞIM"

"Ne derbi, ne federasyon ne de yaşananlarla ilgili konuşmayacağım. Marsilya maçının önüne geçmesin hiçbir şey geçmesin. Bu süreci sayın başkanımız götürüyor. Ben kendisine güveniyorum."

"MOHAMED'İN SÖZLEŞMESİNİ UZATACAĞIZ"

"Diagne de Mostafa da (Mohamed), Halil de gol beklentimiz olan oyuncular. Zaman zaman görev verdik. Gol atmaya başlarlarsa devam ederler. Mostafa Mohamed'in sözleşmesini uzatacağız. Niyetimiz o yönde. Herhangi bir değişiklik olmazsa. İnanıyorum golcülerimiz en kısa zamanda gol atmaya başlayacaklar. Bizim için yarın çok önemli günlerden bir tanesi. Avrupa'da devam etmeye ihtiyacımız olduğu bu dönemde orada kalmak istiyoruz."

"GENÇLERİN MİLLİ TAKIMA GİTMESİNDEN MUTLU OLUYORUM"

"Genç oyuncularımızın milli takıma gitmesinden mutlu oluyorum. Galatasaray'a transfer; düzenli forma şansı, milli takıma seçilmek ve Avrupa'ya transfer gibi görünüyor. Onların başarısı gelişimi beni çok mutlu ediyor. Hakikaten genç oyuncularımız çok hızlı bir yükseliş. Kerem'in aldığımızdan bu yana fazla bir zaman geçmedi. Büyük bir aşama. Genç oyuncularımızın gelişimi bizim için gurur kaynağı. Her ligden alınan oyuncular Galatasaray tercihi. Oradan başarılı bir süreç. Yetiştirip geliştiriyoruz. Oradan Milli Takım ve Avrupa. Doğru bir sıralama."

"KAYBEDERKEN DE ALKIŞLANAN BİR TAKIM"

"Kaybederken de alkışlanan bir takım... Bizim mottomuz buydu zaten. Fenerbahçe derbisinde de böyle oldu. Taraftar, 'Siz bu formanın hakkını verdiniz, sizi alkışlıyoruz.' dedi. Fenerbahçe maçında bunu yapıyorlarsa her maç yaparlar. Taraftar bunu anlıyorsa, hele de Fenerbahçe mağlubiyeti sonrası yapıyorsa her iyi oynayıp yenildiğinizde yapar. Bana göre çok güzel bir jest. Taraftarın istediği bizde var, bizim istediğimiz taraftarda var. Aynı yerdeyiz, yarın da inşallah aynı destek olur. Onların desteği olmadan çok zor, hele ki kendi sahamızda."

İlgili Sayfalar: Spor