Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fatih Terim'den Tolgay Arslan hamlesi

Fatih Terim'den Tolgay Arslan hamlesi

Beşiktaş forması ile gösterdiği performans herkesin beğenisini kazanan Tolgay Arslan konusunda flaş bir gelişme yaşandı.

04.11.2016 11:40

Beşiktaş forması ile gösterdiği performans herkesin beğenisini kazanan Tolgay Arslan konusunda flaş bir gelişme yaşandı.

Yükselen form grafiği ile Beşiktaş'ın değişmezleri arasına giren Tolgay Arslan'ın Türkiye A Milli Takımı'nda da oynayabilmesi için yürütülen süreçte tabir-i caizse vites yükseltildi. Edinilen bilgiye göre, Fatih Terim'in başarılı orta sahanın Türkiye'ye kazandırılması için yapılan çalışmaların hızlandırılmasını istedi ve 2017 yılında oynanacak maçlar için 'Onu kadroda görmek istiyorum' dedi.

İKİ DEFA MİLLİ TAKIM DEĞİŞTİRDİ
Tolgay Arslan, daha önce alt kategorilerde iki defa Almanya ve Türkiye arasında değişiklik yaptığı için FIFA kuralları gereği yeniden bir milli takım seçemiyor. Ancak hem oyuncu özelinde hem de TFF tarafından FIFA'ya konuyla ilgili başvuru yapıldı ve süreç başlatıldı. Tolgay da Türkiye için oynamak istediğini dile getirip, "Ümit milli takımda iki kere değişiklik yapmıştım. Bu kuralı bilmiyordum, eski menajerim de bilmiyordu. Orada bir hata yaptık ama şimdi yine deneyeceğiz. FIFA'da değişiklikler oldu. Her şeyi deneyeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

FATİH TERİM SÜRECİN PEŞİNDE
FIFA'nın konuyla ilgili katı bir tutumu olsa da özellikle Infantino'nun başkanlığının ardından iyileşen ilişkilerin Türkiye'nin lehine olması bekleniyor. Dosya ile ilgili daha önce temas kurulan Almanya Futbol Federasyonu'ndan da Tolgay'a Türkiye için oynaması konusunda kolaylık sağlayacağı sözü alınmıştı. Eğer tüm bunlara rağmen FIFA'dan olumlu bir karar çıkmazsa konu CAS'a taşınacak.

Yorumlar | 0
üye profil